"Chaotyczny i niekonsekwentny lockdown niszczy ludzi, nie wirusa". Donald Tusk uderza w rząd

"Tarcza nie powstrzyma upadku tysięcy małych firm" - ostrzega na Twitterze Donald Tusk. Recenzuje też działania rządu podjęte na skutek epidemii koronawirusa. "Chaotyczne i niekonsekwentne" - stwierdził.

Donald Tusk zareagował na przedłużające się w Polsce obostrzenia. Zdaniem lidera opozycji działania rządu podjęte po wybuchu epidemii COVID-19 nie są dobrze dostosowane do potrzeb Polaków. 

Chaotyczny i niekonsekwentny lockdown niszczy ludzi, nie wirusa

- Wybiórcza i niepełna tarcza nie powstrzyma upadku tysięcy małych firm. Mniej restrykcji, więcej pomocy - wezwał przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

.Restrykcje zostają. Niedzielski o planie luzowania: 'był orientacyjny'

Rząd przedłuża restrykcje przynajmniej do połowy lutego

Pod koniec stycznia minister zdrowia wyjaśnił, że restrykcje dotyczące hoteli, restauracji i szkół zostają utrzymane w obecnej formie. - Najbliższa decyzja dotycząca edukacji zostanie podjęta 14 lutego - stwierdził szef resortu zdrowia.

Od 1 lutego działać będą mogły sklepy w galeriach handlowych. Ponadto otwarte są galerie sztuki i muzea. Zniesione zostały godziny dla seniorów. 

Czytaj też: Kolejne ministerstwa hojne dla o. Rydzyka. Ponad 100 tys. zł na spoty w TV Trwam

Możliwe dalsze zniesienie restrykcji

Według najnowszych i wciąż nieoficjalnych informacji, restrykcje w Polsce mają zostać częściowo zniesione 15 lutego. Od połowy miesiąca miałyby zostać otwarte hotele, które miałyby funkcjonować w reżimie sanitarnym - przy zachowaniu restrykcji. 

W odpowiedzi na pytania Wyborczej, Orlen nie zaprzeczył, że to prezes Daniel Obajtek lub wiceprezes Adam Burak zdecydowali o sponsorowaniu piłkarskiej akademii i czwartoligowego klubu. W obu sponsorem był już deweloper, który Obajtkowi i Burakowi dał ogromne zniżki na luksusowe apartamenty w Warszawie.Daniel Obajtek Człowiekiem Roku 2020 "Wprost". Fala komentarzy. "To żart?"

Zobacz wideo Państwo wyda miliardy na odszkodowania dla firm? Rozmawiamy z prawnikiem
Więcej o: