Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę-Zdrój. Inicjatywa przeniesiona na stałe do Karpacza

Forum Ekonomiczne po 28 latach opuszcza Krynicę-Zdrój. Zgodnie z podpisaną umową na co najmniej sześć lat inicjatywa przeniesie się do Karpacza.

Forum Ekonomiczne było organizowane w Krynicy-Zdrój od 1992 roku. Wieloletnia umowa pomiędzy Instytutem Studiów Wschodnich  a województwem małopolskim i miastem Krynica-Zdrój wygasła w minionym roku. W czwartek 4 lutego podpisano deklarację dotyczącą organizacji forum w Karpaczu

Zobacz wideo Otyłość większym problemem wśród dziewczynek niż wśród chłopców? "Radziłbym wsłuchiwać się w język polski, którym posługuję się dość precyzyjnie"

Forum Ekonomiczne przeniesione do Karpacza

Forum Ekonomiczne po raz pierwszy zagościło w Karpaczu w ubiegłym roku. Powodem nagłej zmiany lokalizacji był fakt, że Krynica-Zdrój znalazła się w czerwonej strefie, co wiązało się z zakazem organizowania tego typu wydarzeń. Mimo pandemii, Forum odbyło się stacjonarnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i podobnie ma być w tym roku. 

- To, co najważniejsze dla nas, dla organizatorów Forum Ekonomicznego, to jest dzisiaj myślenie o Karpaczu jako nowej szansie dla rozwoju Forum Ekonomicznego. Poszukiwanie w tej determinacji nowych impulsów, które mają dać szansę Forum Ekonomicznemu na dalszy rozwój, nie tylko utrzymanie pozycji najważniejszej konferencji Europy Środkowej, ale na wzmocnienie tej pozycji - powiedział organizator Zygmunt Berdychowski.

Forum Ekonomiczne przeniesione. Czemu zrezygnowano z Krynicy-Zdrój?

Jak zaznacza Instytut Studiów Wschodnich będący jednym z organizatorów, decyzja o rozstaniu się z Krynicą-Zdrój była bardzo trudna, gdyż impreza odbywała się przez ostatnie 28 lat. Zdaniem organizatorów rozwiązania proponowane przez władze samorządowe w Krynicy stwarzały zbyt wiele ryzyk logistycznych, administracyjnych oraz w obszarze bezpieczeństwa.

Zgodnie z tradycją Forum Ekonomiczne odbędzie się na początku września 2021 roku. W ubiegłym roku miejscem imprezy był Hotel Gołębiewski

Więcej o: