Jeszcze w piątek decyzje ws. możliwego luzowania obostrzeń. Nieoficjalnie: Rząd rozważa otwarcie kin

Jeszcze w piątek 5 lutego poznamy nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące działania gospodarki w czasie pandemii. Obecne obostrzenia zostały wprowadzone na dwa tygodnie i obowiązują do 14 lutego. Rząd ma przekazać perspektywę na kolejne dwa tygodnie - nieoficjalnie mówi się, że w reżimie sanitarnym mogą zostać otwarte kina.

W piątek zbierze się zespół rządowy, który ma decydować o ewentualnym znoszeniu kolejnych obostrzeń. Po zakończeniu spotkania (najprawdopodobniej jeszcze przed południem) premier Mateusz Morawiecki poinformuje na konferencji prasowej o najnowszych ustaleniach - ma podać szczegóły na temat tego, czy w najbliższym czasie możemy się spodziewać otwarcia hoteli czy restauracji.

Zobacz wideo Szczepienia nauczycieli w szpitalach węzłowych od drugiego tygodnia lutego. Czy obejmą całą kadrę?

Obostrzenia. Rząd poinformuje o perspektywie na kolejne dwa tygodnie

Od 1 lutego obowiązują nowe zasady. Ponownie otwarto centra handlowe i instytucje kultury. Nadal zamknięte są jednak siłownie, baseny czy kina. Restauracje wydają posiłki tylko na wynos, a hotele są dostępne dla nielicznych - między innymi medyków, żołnierzy, pracowników firm budowlanych oraz dziennikarzy. Teraz - jak nieoficjalnie donosi Interia - rząd rozważa m.in. otwarcie kin. Miałyby funkcjonować w reżimie sanitarnym i z uwzględnieniem limitu osób.

Z kolei według sugestii ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina jest szansa, że po weekendzie zostaną otwarte hotele w reżimie sanitarnym. O tym, że rząd może zdecydować o kolejnym luzowaniu obostrzeń, wicepremier mówił wczoraj rano. Sugerował, że jego resort będzie rekomendował otwarcie hoteli. Nie wykluczył też otwierania innych branż. Jarosław Gowin zastrzegł jednak, że odmrażanie gospodarki i kolejnych branż musi być bardzo ostrożne i będzie możliwe tylko wtedy, gdy liczba dziennych zachorowań będzie utrzymywać się na stałym, niezbyt wysokim poziomie. Tymczasem w czwartek 4 lutego poinformowano o 6,5 tys. nowych przypadków koronawirusa i 444 zgonach

Więcej o: