IKEA wycofuje hot dogi? Sieć wyjaśnia, czemu danie zniknęło z oferty

IKEA wycofała ze sprzedaży hot dogi. O powody takiej decyzji "Rzeczpospolita" spytała szwedzką sieć. Z odpowiedzi dowiadujemy się też, czy danie to wróci do oferty.

Od jakiegoś czasu podczas zakupów w IKEA nie można zamówić kultowego już hot doga. Dostępne są za to inne dania na wynos, zarówno restauracyjne, jak i barowe. Zamiast hot doga można więc zamówić bułkę z kiełbasą czy burgera. Wiele osób nie wyobraża sobie jednak wizyty w IKEA bez zjedzenia hot doga. Sytuację postanowiła wyjaśnić "Rzeczpospolita", która zwróciła się wprost do szwedzkich służb prasowych sieci sklepów meblowych.

Zobacz wideo Jakub Wiech był gościem Zielonego Poranka Gazeta.pl (5.02)

IKEA wycofała hot dogi przez obostrzenia, ale danie wróci do oferty

Biuro prasowe IKEA uspokaja i wyjaśnia, że hot-dogi nie znikną na stałe z oferty restauracyjnej. Jest to tylko czasowe rozwiązanie związane z obostrzeniami.

Czasowy brak dostępności hot dogów jest powiązany z obecnymi obostrzeniami pandemicznymi dotyczącymi gastronomii. Obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów o zakazie konsumpcji na miejscu i w terenach dostępnych publicznie (wraz z obowiązkiem zachowania dystansu i zasłaniania ust i nosa). Obecnie w sklepowych bistro są sprzedawane dania restauracyjne na wynos, lecz nie do konsumpcji na miejscu. Hot dogi IKEA będą ponownie szeroko dostępne po zniesieniu obostrzeń i powrocie do warunków sprzyjających wzajemnym kontaktom

- tłumaczy biuro prasowe IKEA. 

IKEA stawia na restauracje

Choć IKEA to sieć meblowa, jej oferta restauracyjna stanowi ważny element przedsiębiorstwa. W ostatnich latach firma mocno rozwija ofertę gastronomiczną. Wprowadzono więcej wegańskich dań, w tym roślinne klopsiki oraz hot dogi.Podniesiono także cenę tego ostatniego dania do 2 zł. Ponadto IKEA pod koniec 2019 roku otworzyła oddział restauracyjny na warszawskim Mokotowie z opcją dostawy.

Więcej o: