Nie wszystkie kina otwarte od 12 lutego. Sieć Multikino pozostanie zamknięta

Placówki Multikina pozostaną zamknięte po 12 lutego. - Kino, w przeciwieństwie do innych branż, nie posiada towaru w magazynie i nie może rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia - wyjaśniła Natalia Kaleta-Nguyen szefowa PR w Multikinie.

Zgodnie z najnowszą decyzją rządu od piątku 12 lutego w reżimie sanitarnym zostaną otwarte hotele i miejsca noclegowe, a także kina oraz teatry. W tych dwóch ostatnich obowiązywać ma limit 50 proc. zajętych miejsc oraz zakaz spożywania posiłków.

Zobacz wideo Czy w lutym zostaną zniesione kolejne obostrzenia? "Jeśli sytuacja się pogorszy, będziemy musieli wrócić do poprzednich regulacji"

Multikino zamknięte po 12 lutego 

Zgodnie z zapowiedziami rządzących dwutygodniowe otwarcie ma charakter warunkowy i może zostać cofnięte przypadku wzrostu liczby zakażeń. To właśnie owa warunkowość zadecydowała, że Multikino pozostanie zamknięte po 12 lutego.

- Kino, w przeciwieństwie do innych branż, nie posiada towaru w magazynie i nie może rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia. Polegamy na dystrybutorach, którzy odpowiadają za marketing powierzonych im przez producentów filmów. Dystrybutorzy potrzebują standardowo minimum 4-6 tygodni na przygotowanie filmu do dystrybucji - powiedziała Natalia Kaleta-Nguyen PR Manager Multikina.

Innym problemem jest to, że sieci nie otrzymały rozporządzenia zawierającego szczegóły dotyczące zasad, na jakich tego typu miejsca mogłyby wznowić działalność. - O terminie otwarcia kin sieci Multikino poinformujemy wkrótce - dodała przedstawicielka firmy.

Nie tylko Multikino. Kina Helios również pozostaną zamknięte

Podobną decyzję podjęła także sieć kin Helios. W oświadczeniu również podkreślono fakt, że nie ma możliwości otwarcia placówek warunkowo na dwa tygodnie. "Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum około czterech tygodni" - napisano.

Pod znakiem zapytania stoi także otwarcie 12 lutego kin sieci Cinema City.

Więcej o: