4,4 mln zł na medyczną marihuanę w 11 minut. CanPoland z nowym rekordem polskiego crowdfundingu

Spółka CanPoland S.A. zebrała na crowdfundingu 4,4 mln zł w 11 min. To nowy rekord w historii polskich zbiórek internetowych. CanPoland S.A. działa w obszarze medycznej marihuany. Poprzedni rekord także należał do firmy z branży konopnej.

Pod koniec listopada Kombinat Konopny zebrał w niecałe 40 min 4,2 mln złotych. Imponujący czas i kwota pozwoliły firmie szczycić się mianem największej i najszybciej zebranej kwoty w historii takich zbiórek internetowych w Polsce. Teraz rekord ten został pobity przez kolejną firmę z sektora konopnego. 

Zobacz wideo Zandberg o marihuanie: Pierwszy krok, który powinniśmy zrobić, to depenalizacja

CanPoland z rekordową zbiórką internetową

We wtorek 9 lutego spółka CanPoland S.A. rozpoczęła emisję akcji wartych 4,4 mln złotych na stronie Crowdway.pl. 11 minut później było już po wszystkim. 576 inwestorów wykupiło wszystkie ze 176 tys. akcji spółki. CanPoland to firma farmaceutyczna, która działa w branży marihuany medycznej. Spółka posiada zezwolenia na obrót medyczną marihuaną w Polsce oraz na sprzedaż jej zagranicznym odbiorcom. Od 2020 roku przedsiębiorstwo aktywnie prowadzi obrót międzynarodowy medyczną marihuaną.

Wcześniej w firmę zainwestowano około 7 mln złotych. CanPoland S.A. planuje debiut na Newconnet w 2022 roku. Mniejszościowym inwestorem w 2020 roku została TT Pharma Sp. z o.o. należąca do Grupy Pelion obejmując w CanPoland SA. 30% akcji. 

MarihuanaLegalizacja dodałaby do budżetu tyle, co fundusz odbudowy UE

Na co zbierało CanPoland?

CanPoland zaprojektowało i kończy właśnie produkcję unikalnej w skali światowej, hybrydowej maszyny do wytwarzania medycznej marihuany, która jest w stanie produkować surowce farmaceutyczne zarówno w postaci kwiatów, jak i olejów, w jednym ciągu technologicznym. Firma niedługo uruchomi w Polsce zakład do konfekcjonowania medycznej marihuany. Ciągłość dostaw zapewnią trzy umowy podpisane z dostawcami medycznej marihuany z UE, Kanady oraz z Afryki. 

Medyczna marihuanaMarihuana medyczna będzie wytwarzana w Łodzi. Produkcja zacznie się już niebawem

CanaPoland rozwija cztery linie biznesowe:

  • produkcję własnych produktów z medycznej marihuany,
  • wytwarzanie na zlecenie produktów z medycznej marihuany (“private label”),
  • transakcje obrotu medyczną marihuaną,
  • przepakowywanie leków i suplementów diety.

W 2021 roku spółka planuje zarejestrować sześć produktów, następnie ma zostać dokończona instalacja linii produkcji medycznej marihuany. Dalej nastąpi odbiór dostaw surowca, co pozwoli na jego obrót, by na koniec CanPoland mogło rozpocząć realizację zleceń z obszaru przepakowywania. 

Więcej o: