Talerze z dyskontu zawierają szkodliwy dla zdrowia ołów. GIS zdecydował o ich wycofaniu

Talerze Opal z dyskontu TEDi okazały się niebezpieczne dla zdrowia. Zawierają ołów, który może przenosić się do żywności. Sieć poinformowała o wycofaniu produktu ze sprzedaży.

"Szanowni Klienci, niniejszym informujemy, iż produkt Talerz Opal 20,4 x 2,1 cm został wycofany ze sprzedaży. Testy wykazały podwyższoną zawartość ołowiu. Substancja ta może zagrażać zdrowiu, dlatego zaleca się rezygnację z dalszego użytkowania produktu" - poinformowała sieć w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej

Zobacz wideo W Polsce pojawił się pierwszy tzw. twardy dyskont

GIS poinformował o wycofaniu talerzy z ołowiem

Komunikat o wycofaniu produktu ze sprzedaży został również opublikowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. GIS przekazał, że został poinformowany o prowadzonym przez TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. wycofaniu talerzy płaskich z motywem kwiatów ze względu na stwierdzoną w badaniach laboratoryjnych migrację ołowiu z talerzy do żywności. Trzeba pokreślić, że spożywanie żywności zanieczyszczonej ołowiem ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Nazwa produktu: Talerz Opal o wymiarach 20,4 x 2,1 cm
  • Numer artykułu: 72400001021000000100
  • Dystrybutor: TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. ul. 11 Listopada 11 40-387 Katowice
  • Zgodnie z wyjaśnieniem dystrybutora Produkt był dostępny w sprzedaży od 15.07.2020 do 11.12.2020

Firma TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. poinformowała swoich klientów o zagrożeniu i możliwości zwrotu lub wymiany produktu w dowolnym sklepie TEDi.

Sieć TEDi została założona w 2004 r. i obecnie jest czołowym niemieckim operatorem sieci niespożywczych dyskontów z łącznie liczbą ok. 2 tys. punktów w Europie, w tym 1,8 tys. w Niemczech. Poza rodzimym rynkiem działa też Austrii, Słowenii, Słowacji, Holandii i Hiszpanii. Od czerwca 2018 r. TEDi prowadzi działalność także w Polsce.

Więcej o: