Siłownie zamknięte, więc Polacy kupują sprzęt sportowy do domów. Błyskawiczny wzrost cen orbitreków

Polacy, którzy przed pandemią odwiedzali siłownie, nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej. Decydują się więc na urządzanie domowych siłowni we własnych domach. Duży popyt wywołał nagły wzrost cen sprzętu do ćwiczeń.

Sklepy oferujące sprzęt do ćwiczeń odnotowują znaczny wzrost zainteresowania klientów. Polacy masowo wykupują maszyny i akcesoria niezbędne do ćwiczeń.

Polacy urządzają siłownie w domach

Ceny sprzętu sportowego nagle poszybowały w górę, nawet o kilkaset złotych. Wirtualna Polska zapytała o to Magdalenę Sobolewską z Decathlon Polska. Okazuje się, że drugi na świecie, co do wielkości, producent artykułów sportowych odnotował znaczny wzrost zainteresowania klientów sprzętem oraz akcesoriami sportowymi. 

Siłownia zamknięte, a Polacy wykupują sprzęt sportowy. Ile musimy zapłacić za sprzęt do ćwiczeń?

Polacy kupują zarówno małe akcesoria do ćwiczeń, takie jak maty, rollery, gumy czy taśmy, ale i duże sprzęty, jak bieżnie, orbitreki czy rowery stacjonarne. Zapotrzebowanie na sprzęt sportowy jest tak wysokie, że znika on błyskawicznie nawet z magazynów. - Polacy zaczęli tworzyć domowe siłownie, więc na duży sprzęt sportowy trzeba polować. Bo gdy tylko pojawia się na stronie lub w sklepach, bardzo szybko zostaje wykupiony - przekazała w rozmowie z dziennikarzem wp.pl Magdalena Sobolewska.

Kompletowanie sprzętu i akcesoriów do ćwiczeń to spory wydatek, tym bardziej że nie warto na tym oszczędzać. Starannie wykonany sprzęt z dobrych materiałów będzie nam służył znacznie dłużej niż ten tani i nietrwały. Jak wyglądają ceny poszczególnych sprzętów?

  • bieżnia - od 2 000 do nawet 4 000 złotych;
  • orbitrek - to koszt w granicach 1 000 złotych;
  • rower stacjonarny - ceny zaczynają się od 500 złotych, ale najdroższe modele dochodzą do 6 000 złotych;
  • steppery - 200 złotych;
  • hantle - w zależności od wagi kosztują od 40 do 300 złotych;
  • drążki do ćwiczeń - 200 złotych;
  • mata do ćwiczeń - 100 złotych;
  • gumy i taśmy do ćwiczeń - 30 złotych.

Siłownie ponownie otwarte

Od 1 lutego część siłowni ponownie została otwarta. Na podstawie danych z kart abonamentowych Polska Federacja Fitness ocenia, że ponownie działa już ponad 1 600 klubów fitness. Klienci otwartych siłowni muszą spodziewać się kontroli i pamiętać o stosowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego.

Zobacz wideo Reese Witherspoon pokazała domową siłownię
Więcej o: