Trzynasta emerytura w 2021 roku. Kiedy trzynastki zostaną wypłacone? Podajemy terminy

Trzynasta emerytura została wprowadzona dwa lata temu. Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone także w 2021 roku. Wiemy, kiedy dokładnie trzynastki pojawią się na kontach emerytów.

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, emeryci otrzymają trzynastą i czternastą emeryturę. Oba świadczenia wynoszą 1250 zł brutto, czyli o 50 zł więcej niż w 2020 roku. Zgodnie z harmonogramem zbliża się termin wypłaty "trzynastek". 

Zobacz wideo Skąd pieniądze na obiecywane 1600 zł netto minimalnej emerytury? Robert Biedroń odpowiada

Trzynasta emerytura. Wiemy, kiedy trzynastki trafią na konto emerytów  

Trzynasta emerytura przysługuje wszystkim emerytom oraz rencistom uprawnionym do tego na dzień 31 marca 2021 roku. Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłych latach, aby otrzymać świadczenie, nie należy składać żadnych wniosków. Poza emerytami świadczenia trafią do 16 grup osób pobierających świadczenia. 

EmeryciWaloryzacja emerytur i rent. Znamy nowy wskaźnik. O ile wzrosną świadczenia?

Dodatkowe świadczenia trafią do emerytów w tych samych terminach, w których otrzymują normalne świadczenia. Będzie to 5., 6., 10., 15., 20. lub 25. dzień kwietnia. Na koncie powinna pojawić się kwietniowa emerytura powiększona o trzynastkę w wysokości minimalnej emerytury, czyli około 1022 zł netto. 

Czternasta emerytura. Plan jest znany, ale brakuje szczgółów 

W 2021 roku świadczeniobiorcy otrzymają także czternastą emeryturę. Dodatek mają dostać osoby uprawione na dzień 31 października 2020 roku, a więc na ich kontach trafią wraz z listopadowym świadczeniem. Na razie wciąż nie ma ustawy, w której znalazłyby się szczegóły dotyczące czternastki. Zgodnie z rządowym planem pełne świadczenie w wysokości emerytury minimalne będzie przysługiwać osobom, które otrzymują świadczenia w wysokości 2900 zł brutto lub mniej. Powyżej tego pułapu czternastka będzie pomniejszona o kwotę nadwyżki. 

Premier Mateusz Morawiecki i Jarosław GowinGowin zmieni front? Podatek od reklam "sprzeczny z programem", a teraz konsultacje

Więcej o: