Branża fitness przedstawiła najnowszą propozycję. Siłownie otwarte na próbę na dwa tygodnie

- Otwórzmy siłownie i kluby fitness na dwa próbne tygodnie - zaproponował prezes Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski.

Rząd zdecydował się poluzować obostrzenia. Od 12 lutego otwarte są m.in. hotele, kina, a także infrastruktura sportowa, jak chociażby baseny czy stoki narciarskie. Co najmniej do 28 lutego zamknięte pozostaną natomiast siłownie i kluby fitness, a także restauracje

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 63

Branża fitness proponuje: Otwarcie siłowni na dwa tygodnie próbne

Wraz z częściowym poluzowaniem obostrzeń, wrócił temat ewentualnego otwarcia siłowni. Rząd twierdzi, że miejsca tego typu są częstymi ogniskami koronawirusa. Według branży fitness to nieprawda ze względu na reżim sanitarny stosowany w tych miejscach.

- Proponujemy, aby otworzyć siłownie na dwa tygodnie celem przeprowadzenia próby. Chcielibyśmy udowodnić Radzie Medycznej, Ministerstwu Zdrowia i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu, że zarówno kluby fitness wprowadzają obostrzenia, jak i klienci ich przestrzegają - powiedział PAP prezes Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski.

Waldemar Kraska odradza otwarcie siłowni. "Trzecia fala pandemii puka do drzwi"

We wtorek 16 lutego odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, której głównym tematem była sytuacja branży fitness. Jak powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska, w obecnej bardzo trudnej sytuacji pandemicznej nie może się zgodzić z propozycją otwarcia klubów treningowych i siłowni. 

Głównym argumentem przeciwko otwarciu siłowni jest fakt, że na siłowniach trudne jest noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu bezpieczeństwa. Według niego intensywny wysiłek nie sprzyja przestrzeganiu reżimu sanitarnego. 

-  Trzecia fala pandemii puka do naszych drzwi, jest już bardzo blisko, w ostatnich dniach rośnie zagrożenie COVID-19 - powiedział także Waldemar Kraska, zaznaczając, że możliwe jest przywrócenie części obostrzeń. 

Więcej o: