Prezes Tauronu Wojciech Ignacok zrezygnował ze swojej funkcji. Powodem względy zdrowotne

Kierujący od lipca ubiegłego roku zarządem spółki Tauron Polska Energia Wojciech Ignacok wraz z końcem lutego ustąpi ze stanowiska prezesa. Zgodnie z komunikatem wydanym przez Tauron, powodem są względy zdrowotne prezesa.

"Tauron Polska Energia informuje, że w dniu 19 lutego 2021 r. powziął informację o złożeniu przez Pana Wojciecha Ignacoka z dniem 28 lutego 2021 r. rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu Tauron Polska Energia SA z powodów zdrowotnych" - czytamy w komunikacie.

Dworzec kolejowy w Poznaniu Niedzielski: Dotychczasowe poluzowania mogą być cofnięte

Wojciech Ignacok rezygnuje. W listopadzie zasłabł podczas konferencji

Po tej decyzji w zarządzie Taurona pozostali dwaj wiceprezesi: odpowiedzialny za finanse Marek Wadowski i wiceprezes ds. zarządzania majątkiem Jerzy Topolski. Rada Nadzorcza spółki może w następstwie rezygnacji Ignacoka ogłosił postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa, ale także delegować czasowo do zarządu osobę z wewnątrz Taurona.

Jak podaje portal wnp.pl, w listopadzie 2020 roku prezes Wojciech Ignacok zasłabł podczas transmitowanej online konferencji prasowej, której tematem były wyniki spółki w trzech kwartałach 2020 roku. Po krótkiej przerwie transmisję dalej poprowadził wiceprezes Marek Wadowski. Nieoficjalnie twierdzono, że Ignacok miał problemy natury kardiologicznej.

Menedżer w branży z wieloletnim doświadczeniem

Wcześniej Ignacok był szefem spółki Geotermia Podhalańska. Wraz z objęciem funkcji prezesa Tauron Polska Energia w lipcu 2020 roku zastąpił na tym stanowisku Filipa Grzegorczyka. Do zarządu został wówczas powołany także Jerzy Topolski, zaś na kolejną kadencję powołano Marka Wadowskiego.

Ferrari z gniazdem os sprzedawane przez jeden z urzędów skarbowych Pierścionek od fiskusa? Skarbówka sprzedaje złotą biżuterię z przemytu

Ignacok jest absolwentem Wydziału Automatyki i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest także menedżerem branży energetycznej i ciepłowniczej z wieloletnim doświadczeniem.

Zobacz wideo Łazik NASA wylądował na Marsie i przesłał pierwsze zdjęcia z jego powierzchni
Więcej o: