InPost zapowiada "lodówkomatową ofensywę". Kilkadziesiąt nowych lokalizacji jeszcze w tym roku

W roku 2021 ma powstać kilkadziesiąt nowych lodówkomatów firmy InPost. Plan firmy zakłada uruchomienie maszyn do przechowywania żywności w innych miastach niż Warszawa i Kraków, gdzie lodówkomaty już stoją.

Jerzy Bonalski, dyrektor e-grocery w firmie InPost rozmawiał z portalem wiadomoscihandlowe.pl. Bonalski poinformował o planach rozwoju stosunkowo nowego projektu. - Chcemy się dalej rozwijać na rynku warszawskim i krakowskim, gdzie lodówkomaty są już rozpoznawane. Oprócz tego w kręgu naszych zainteresowań znajdują największe miasta w Polsce - mówił. Dyrektor przyznał, że będzie to kilkadziesiąt nowych lokalizacji w 2021 roku.

Zobacz wideo Raport ONZ: Jakość produktów rolnych spadnie, ale ceny wzrosną

Nowe lodówkomaty InPost w 2021 r.

- Wiążemy duże nadzieje z rynkiem e-grocery, szczególnie teraz, gdy pandemia znacznie przyspieszyła jego tempo wzrostu w Polsce. W tej chwili zarządzamy siecią ok. 35 lodówkomatów w Warszawie i okolicach oraz ok. 15 w Krakowie - podkreślał Jerzy Bonalski.

W zeszłym roku Rafał Brzoska, prezes i udziałowiec InPostu, poinformował na swoim profilu na LinkedIn o zawiązaniu współpracy z nowym dużym partnerem - siecią Auchan Direct - przy pilotażowym programie lodówkomatów.

Każdy kryzys gospodarczy zmienia oblicze gospodarki. Każdy przedsiębiorca widzi albo szanse, albo zagrożenia, albo jedno i drugie (najlepiej). My widzimy mnóstwo zagrożeń, ale również wiele szans - niektóre już wykorzystujemy, uruchamiając nowe usługi. Nasz pilotażowy projekt lodówkomatów właśnie pozyskał nowego dużego partnera w dostawach świeżej żywności z gwarantowaną zachowaną temperaturą dostaw. Zarówno mrożonki, jak i świeże owoce i warzywa. Widzimy olbrzymi potencjał w kanale e-grocery i zamierzamy na nim odcisnąć swoje mocne inpostowe piętno. Okres inwestycji w tej materii czas zacząć

 - pisał Brzoska. Auchan Direct to kolejny partner firmy przy programie lodówkomatów, obok Firmy Janas, cukierni Batida, producenta soków Tłocznia Chocznia, projektów Karma oraz fitness cateringu Moja Zdrowa Dieta.

Lodówkomaty 24H. InPost rozpoczał współpracę z Auchan DirectLodówkomaty InPost pozyskały nowego partnera. To Auchan Direct

InPost rozwija program Lodówkomaty 24h. To paczkomaty na jedzenie

InPost pierwsze lodówkomaty postawił w 2018 roku. Jak na razie program wciąż jest pilotażowy, urządzenia dotąd zostały uruchomione tylko w Warszawie oraz Krakowie. Można przetrzymywać w nich jedzenie, dzięki trzem rodzajom skrzynek z chłodzeniem:

  • Mrożenie w -18 stopniach Celsjusza
  • Chłodzenie w +4 stopniach Celsjusza
  • Strefa stałej temperatury na poziomie +16 stopni Celsjusza

Urządzenia mają zapewnioną bieżącą cyrkulację powietrza i spełniają standardy HACCP. InPost ponadto chwali się, że lodówkomaty nie generują dodatkowych kosztów serwisowania. 

Więcej o: