COVID-19. Szczepienia w Wielkiej Brytanii. Wirusolożka z Oxfordu: Ogromne efekty

Wielka Brytania sprawnie wdraża program szczepień przeciwko COVID-19. Co najmniej 18 milionów brytyjczyków otrzymało już jedną dawkę szczepionki. W "Studiu Biznes" rozmawialiśmy z Emilią Cecylią Skirmunnt, wirusolożką z Uniwersytetu Oxfordzkiego o efektach jakie przynosi program szczepień. Posłuchaj fragmentu rozmowy.

- Jest spadek hospitalizacji, szczególnie w starszej populacji, w grupach ryzyka. Spadek zachorowań również spadek pozytywnych testów pośród wszystkich wykonanych testów. (...) Ten program szczepień przynosi ogromne efekty i przebiega bardzo sprawnie. W tej chwili zaszczepiono właściwie już ponad to, co było założeniem do połowy lutego, czyli 15 milionów osób. Więc ja jestem optymistką, jeżeli chodzi o te założenia, które tutaj rząd wprowadził znow -  mówiła w "Studiu Biznes" Emilia Cecylia Skirmunnt.

Zobacz wideo Masowe szczepienia w Wielkiej Brytanii. Jakie są efekty?

Jak pisaliśmy w Next.gazeta.pl, w poniedziałek Boris Johnson ogłosił czteroetapowy plan wychodzenia z lockdownu w Anglii. Pierwszy etap rozpocznie się 8 marca. Kolejne będą się rozpoczynać 5 tygodni po początku poprzedniego. Drugi zacznie się zatem 12 kwietnia. Wtedy działalność będą mogły wznowić sklepy, które sprzedają artykuły inne niż pierwszej potrzeby, punkty usługowe, w tym fryzjerzy, muzea i biblioteki, a puby i restauracje będą mogły obsługiwać klientów przy stolikach na zewnątrz, przy czym nie będzie wymogu, by alkohol był podawany tylko do posiłków. Od tego dnia czynne będą miejsca noclegowe z własnym wyżywieniem czy pola kempingowe.

Więcej o: