Warmia i Mazury nie dostaną 300 mln zł. Rząd się odcina od zapowiadanej pomocy

"Warmia i Mazury dostaną dodatkowe wsparcie rządowe! Dzięki szybkim działaniom Jarosława Gowina ponad 300 milionów złotych dodatkowo trafi do gmin w naszym województwie" - pisał na Twitterze poseł Porozumienia Michał Wypij. Teraz władza odcina się jednak od tego pomysłu.

W ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił najnowsze obostrzenia, które będą obowiązywać do połowy marca. Po raz pierwszy w tym roku rząd zdecydował się na regionalizację restrykcji. 

Zaostrzonym rygorem zostało objęte województwo warmińsko-mazurskie. Od 27 lutego do co najmniej 14 marca, w województwie warmińsko-mazurskim, w którym sytuacja epidemiczna jest najgorsza, zamknięte są galerie handlowe, hotele, kina, teatry, a także infrastruktura sportowa. Dodatkowo dzieciklas 1-3 wróciły do nauczania zdalnego. 

Zobacz wideo Trzecia fala wirusa. Na jaką pomoc mogą liczyć firmy?

Poseł Porozumienia przedstawił program wsparcia dla Warmii i Mazur. 300 mln zł dla gmin

Olsztyński poseł Porozumienia Michał Wypij poinformował, że rząd przygotował program wsparcia dla regionu Warmii i Mazur, który został dotknięty podwyższonymi obostrzeniami. "Warmia i Mazury dostaną dodatkowe wsparcie rządowe! Dzięki szybkim działaniom Jarosława Gowina ponad 300 milionów złotych dodatkowo trafi do gmin w naszym województwie!" - napisał na Twitterze.

Wyjaśnił także, że wsparcie zostanie przyznane w niemal identyczny sposób, jak w przypadku gmin górskich. 

Warmia i Mazury jednak nie dostaną dodatkowych pieniędzy 

Jak podaje rmf24.pl, program przedstawiony przez posła Wypija nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Odcina się od niego Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, któremu przewodzi Jarosław Gowin, a także Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. 

Zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami dla przedsiębiorców z Warmii i Mazur wydłużone zostaną obecne programy. Będą mogli korzystać z Tarczy Branżowej i Tarczy Finansowej. Na razie nieznane są szczegóły proponowanych rozwiązań. 

Więcej o: