Biblijny polski start up rusza na podbój USA. Filmowy Zenek Martyniuk zebrał 6 mln zł

Tworzony przez aktora i producenta Krzysztofa Czeczota start up Biblia Audio Superprodukcja zebrał 6 mln zł. Zebrane środki pozwolą na realizację amerykańskiej wersji projektu.

Biblia Audio Superprodukcja to pełen zapis Pisma Świętego, Starego i Nowego Testamentu i największe słuchowisko w Europie. Zostało nagrane przez niemal 500 aktorek i aktorów, 10 000 statystów. Udział w nim wzięli m.in. Jan Englert, Danuta Stenka, Adam Woronowicz czy Jerzy Trela - czytamy na stronie start upu. Biblia Audio dostępna jest na płytach CD, a także w aplikacji mobilnej. Słucha jej łącznie około 200 tys. osób. 

Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

Polski start up chce podbić USA 

Sukces projektu na krajowym rynku sprawił, że jego twórcy myślą o podbiciu USA. Jak informuje money.pl, Biblia Audio Superprodukcja zebrała na inwestycje 6 mln zł i Krzysztof Czeczot wraz ze wspólnikami wkrótce rozpoczną produkcję amerykańskiej wersji słuchowiska. 

- W produkcji amerykańskiej udział weźmie 130 aktorów z Hollywood, w tym bardzo znane nazwisko nagrodzone Oscarem. Do obsady dołączy także 100 Amerykanów, po dwie osoby z każdego stanu USA. Anglojęzyczna wersja Biblii Audio realizowana będzie w technologii dźwięku 3D, a nagrania do słuchowiska odbywają się w legendarnym studio Formosa - gdzie realizowano dźwięk to takich hitów jak "Zjawa", "Mad Max", czy do gier Call of Duty, Battlefield - informuje, cytowany przez money.pl, aktor.

Krzysztof Czeczot stworzył biblijne słuchowisko. Gdzie występował polski aktor? 

Jednym z pomysłodawców projektu jest aktor, producent i reżyser Krzysztof Czeczot. Znany jest on m.in. z występów w serialu "Brzydula". Wcielił się także w rolę Zenona Martyniuka w filmie "Zenek" z 2020 roku. 

Ponadto to jest autorem wielu słuchowisk radiowych i audiobooków. W 2012 roku został uhonorowany Złotą Kaczką za audiobook "Gra o Tron". Otrzymał także nagrodę Best European Radio Drama of the Year 2013 za słuchowisko Andy. 

Więcej o: