Bank Pekao wraca do zwolnień grupowych. Pracę straci 1100 osób, drugie tyle ma mieć zmienione warunki zatrudnienia

Bank Pekao rozpoczął konsultacje ze stroną społeczną w sprawie redukcji i restrukturyzacji zatrudnienia. Grupowe zwolnienia obejmą nawet 1100 osób, a zmiana warunków umowy ok. 1250 pracowników.

W marcu 2020 roku Bank Pekao S.A. zapowiedział zwolnienia grupowe. Parę dni później w Polsce wprowadzono lockdown, a spółka wycofała się ze swoich planów. Powodem była pandemia. Niemal rok później Pekao S.A. wraca do tematu

Zobacz wideo Czy banknot o nominale 1000 zł wejdzie do użytku?

Pekao S.A. przeprowadzi grupowe zwolnienia 

Jak poinformowało Pekao S.A. związki zawodowe zostały poinformowane o planowanym procesie restrukturyzacji i redukcji zatrudnienia. Pracę za porozumieniem stron lub w trybie wypowiedzenia umowy straci do 1100 osób. Natomiast nowe warunki umowy mają zostać przedstawione maksymalnie 1250 pracownikom. 

Prezes NBP Adam Glapiński. NBP ma nową projekcję. Ma być "boom gospodarczy". I wyższa inflacja

Bank przygotował pakiet ochronny dla osób objętych zwolnieniami i przystępuje do jego negocjacji ze stroną społeczną. Ich celem jest osiągnięcie porozumienia w kwestii liczby osób i zakresu zwolnień, czasu, w jakim mają zostać zrealizowane, a także pakietu świadczeń gwarantowanych w ramach odpraw dla pracowników objętych procesem restrukturyzacji. Rozmowy będą trwały do 23 marca. 

Cyfryzacja sektora bankowego skutkuje zwolnieniami

Pekao S.A. informuje, że restrukturyzacja zatrudnienia związana jest z przyspieszeniem digitalizacji sektora bankowego w Polsce i na świecie. Jeszcze bardziej proces ten przyspieszyła pandemia, w rezultacie czego liczba klientów Pekao S.A. korzystająca z aplikacji mobilnej przekroczyła pod koniec roku 2 mln.

Sąd Najwyższy w Warszawie Sąd Najwyższy: Frankowicz może skutecznie domagać się pieniędzy od banku

Redukcja zatrudnienia w bankach jest widoczna już od dłuższego czasu. W listopadzie ubiegłego roku Bankier.pl zliczył pracowników w sektorze w ostatnich latach. W ciągu poprzedniej dekady liczba etatów w branży zmniejszyła się o 30 tys. Tylko przez ostatnie 16 miesięcy banki wypowiedziały umowy przeszło 7 tys. osób. Grupowa zwolnienia przeprowadziły m.in. PKO BP, BNP Paribas czy Getin Bank. 

Więcej o: