Znamy przedsiębiorcę roku w Polsce. To właściciel firmy 4F. Wyróżnienie dostała także Ewa Chodakowska

Igor Klaja, który jest twórcą firmy OTCF (właściciel odzieżowych marek 4F i Outhorn), został zwycięzcą polskiej edycji EY Entrepreneur of the Year.

EY po raz 18. zorganizowało konkurs na przedsiębiorcę roku. Z powodów epidemicznych jego finał został przełożony z listopada 2020 roku na 4 marca 2021 roku. 

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

EY rozdało nagrody. Wyróżniona m.in. Ewa Chodakowska

Organizatorzy wybierali najlepszych przedsiębiorców w kilku kategoriach. W kategorii Nowe technologie/Innowacyjność zwyciężył Dawid Zieliński, zarządzający firmą Columbus Energy, w kategorii Nowy biznes triumfatorami zostali Nicole Sochacki-Wójcicka i Jakub Wójcicki, twórcy firmy Roger Publishing, zaś w kategorii Produkcja i usługi, laureat głównej nagrody - Igor Klaja. 

Zdjęcie ilustracyjnePrezes 4F: Nie zwolnimy nikogo z powodu koronawirusa, bo to jest szaleństwo

Poza tym, nagrodami pozaregulaminowymi wyróżnieni zostali Ewa Chodakowska, Jacek Świderski, Krzysztof Folta i Michał Mikulski oraz Leszek Gierszewski (założyciel spółki Drutex za ekspansję międzynarodową). 

Znamy przedsiębiorcę 2020 roku w Polsce. Kim jest Igor Klaja?

Nagrodę EY Entrepreneur of the Year otrzymał Igor Klaja, twórca firmy OTCF, która jest właścicielem między innymi marek 4F, Outhorn oraz dystrybutorem Under Armour. Klaja został doceniony za to, jak firma przetrwała w czasie lockodwnu. Jury oceniło go jako "przedsiębiorcę, który nigdy się nie poddaje, ciągle przesuwa granice swoich możliwości, a kryzys zamienia w szansę". Sam Klaja stwierdził, że kryzys pandemiczny umocnił go jako lidera. 

W czerwcu 2021 r. twórca OTCF będzie reprezentował Polskę w finale międzynarodowego konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2020 w Monte Carlo. W ubiegłym roku nagrodę polskiego przedsiębiorcy roku wygrał Artur Rytel, prezes Green Holding. W przeszłości nagrody otrzymywali właściciele takich firm, jak Kross, CCC czy CD Projekt

Więcej o: