Polscy żołnierze na zdjęciach w hełmach z Photoshopa. Ukryty został sprzęt z lat 70. ubiegłego wieku

Dowództwo Garnizonu Warszawa opublikowało w sieci zdjęcia żołnierzy ćwiczących na poligonie. Internauci dostrzegli, że pojawiły się na nich hełmy doklejone w edytorze graficznym.

Dowództwo Garnizonu Warszawa opublikowało zdjęcia z zajęć 26 lutego o godz. 17. Post ostatecznie zniknął sieci, ale został udokumentowany przez innych użytkowników, którzy wyjaśnili, jakie hełmy zostały prawdopodobnie ukryte. 

Zobacz wideo Szwedzkie wojsko jest niewielkie, ale nowoczesne. Tak wyglądają jego ćwiczenia

Żołnierze na zdjęciach w przerobionych hełmach

Przeróbka zdjęć została wyłapana m.in. przez fanpage Gunblog - Broń Palna. Na każdym ze zdjęć zamieszczonych przez garnizon widzimy żołnierzy Pułku Ochronnego w czasie ćwiczeń. Są oni w pełni umundurowaniu. "Ochotnicy [...] szkolą się w pokonywaniu terenu różnymi sposobami, transporcie rannych na polu walki oraz przenoszeniu skrzynki z amunicjami" - mogliśmy przeczytać w opisie fotografii. 

Na pierwszy plan rzucają się hełmy, w których ćwiczą żołnierze. Nie pasują do reszty fotografii, gdyż są nieco inaczej oświetlone i sprawiają wrażenie, jakby były doklejone.

Według ekspertów Pułk Ochronny ćwiczył w stalowych hełmach wz. 67/75, które mają prawie 55 lat (zostały przyjęte w kwietniu 1967 roku). Zostały one zastąpione na zdjęciach nowoczesnymi hełmami kevlarowymi. 

Obecna podstawa węgierskich sił zmechanizowanych, stare transportery BTR-80 po modernizacji w Rosji do wersji BTR-80AWęgierskie wojsko wykonuje skok w przyszłość z pomocą Orbana

Żołnierze na zdjęciach z dorobionych hełmami. Dowództwo Garnizonu milczy 

Post wraz ze zdjęciami został usunięty z fanpage'u. Próbowaliśmy się skontaktować z Dowództwem Garnizonu Warszawa w celu wyjaśnienia sprawy. Jak dotąd, jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Artykuł zostanie zaktualizowany w chwili jej otrzymania. 

Więcej o: