Zakaz handlu. Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 7 marca?

Do końca 2021 roku pozostało sześć niedziel, gdy otwarte będą wszystkie sklepy. Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 7 marca?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje w Polsce od 2018 roku. W początkowej formie sklepy były zamknięte tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Przepisy były jednak sukcesywnie zaostrzane, a punkt kulminacyjny obserwujemy w 2021 roku. W bieżącym roku niedziel handlowych będzie zaledwie siedem, a ich terminy powiązane są z ważnymi wydarzeniami, które zwiększają ruch w sklepach, jak początek roku szkolnego, czy święta kościelne.

Zobacz wideo Dlaczego pracownicy sklepów nie są w pierwszej grupie szczepień?

Czy 7 marca to niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte?

Nie, sklepy nie będą otwarte, ponieważ 7 marca to niedziela niehandlowa. Oznacza to, że zamknięte są centra handlowe i sklepy sieciowe, jak Biedronka, Lidl i Carrefour.

Zakupy będzie można zrobić w mniejszych sklepach osiedlowych bądź działających na zasadzie franczyzy. Będzie to możliwe, jeśli za kasą stoi sprzedawca lub pracownik zatrudniony na umowę o dzieło bądź umowę zlecenie. Wybierając się na zakupy do tego typu placówek handlowych, należy pamiętać o tym, że będą one otwarte w innych niż zazwyczaj godzinach

Niemcy wprowadzają rejestracje do sklepówNiemcy zmieniają zasady obostrzeń. Do sklepu tylko po wcześniejszej rejestracji

Z zakazu handlu w niedziele wyłączone są także stacje benzynowe, restauracje, apteki, kawiarnie. Gastronomia jednak wciąż może realizować jedynie zamówienia na wynos. 

Niedziele handlowe 2021. [LISTA NIEDZIEL HANDLOWYCH]

W 2021 roku niedziel handlowych będzie zaledwie siedem, z czego jedna już za nami. Na następną musimy czekać do końca marca. Kalendarz niedziel handlowych w 2021 roku prezentuje się następująco: 

  • 31 stycznia [galerie handlowe były nieczynne z powodu obostrzeń],
  • 28 marca,
  • 25 kwietnia,
  • 27 czerwca,
  • 29 sierpnia,
  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.
Więcej o: