Grecja od maja otwiera się na turystów. Są jednak warunki dla podróżnych

Grecja planuje ponownie zacząć gościć w kraju turystów już od maja. Informacje potwierdził Harry Theocharis, grecki minister turystyki. Podróżujący będą jednak musieli spełnić nowe warunki.
Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Szef greckiego resortu turystyki Harry Theocharis podzielił się informacjami o programie, który rząd planuje wprowadzić już od maja. Branża turystyczna jest jednym z głównych źródeł przychodów greckiej gospodarki. Stanowi jedną piątą rocznych przychodów tego państwa.

Grecja otwiera się na turystów od maja. Jakie warunki muszą spełnić podróżni?

Branża turystyczna jest niezwykle ważną gałęzią gospodarki Grecji, co piąty obywatel tego kraju jest zatrudniony właśnie w tym sektorze. Resort turystyki opracował plan otwarcia granic dla turystów. Postawiono jednak warunki.

Do kraju będą mogli przybyć jedynie turyści, którzy:

  • zostali zaszczepieni przeciw koronawirusowi,
  • posiadają przeciwciała
  • lub będą mieli negatywny wynik testu na obecność COVID-19.

- Grecja jest gotowa na sezon 2021 z pełnym protokołem sanitarnym - poinformował minister Theocharis, cytowany przez Reuters. Powiedział, jednak, że turyści mogą być wyrywkowo testowani na obecność wirusa.

Jednym ze sposobów na przyciągnięcie turystów mają być tzw. korytarze podróżne. Pierwsza umowa na utworzenie specjalnych połączeń lotniczych została zawarta w lutym między Atenami i Izraelem - krajem, który zaszczepił już ponad połowę społeczeństwa, w tym 40 proc. obiema dawkami. Kraje zdecydowały się na stworzenie zielonego paszportu, na podstawie którego zaszczepieni turyści będą mogli bez przeszkód podróżować po Grecji. Rozmowy na ten temat rząd prowadzi także z Londynem, a wkrótce też z Berlinem.  

Koronawirus w Grecji 

Do tej pory w Grecji odnotowano 209 462 przypadków zakażenia koronawirusem od początku trwania pandemii. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 6 843 osób. Wyzdrowiało 93 764 obywateli Grecji.

Więcej o: