Nowa funkcja w aplikacji Ryanair. Zaświadczenie o szczepieniu i wynik testu w smartfonie

Linia lotnicza Ryanair wprowadziła nową funkcję w swojej aplikacji. Podróżni w swoich smartfonach będą mogli zapisać negatywny wynik testu PCR, certyfikat szczepienia oraz inne dokumenty, które mogą okazać się przydatne podczas podróży do krajów UE w 2021 roku.

Podobnie jak wiele innych linii lotniczych na całym świecie, Ryanair mocno odczuwa kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Mimo to przewoźnik przygotowuje się do ewentualnego poluzowania restrykcji i ogłosił wprowadzenie nowych funkcji do aplikacji.

Ryanair jest przekonany o powodzeniu programu szczepień

Dzięki niej podróżni będą mogli zarządzać wszystkimi zaświadczeniami i dokumentami związanymi z COVID-19 z wysokości swojego smartfona. Pasażerowie mogą zamieścić w niej wszystkie niezbędne dokumenty i informacje o szczepieniach, które mogą być wymagane przy okazji lotów do krajów Unii Europejskiej.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, Ryanair jest przekonany, że unijny program szczepień doprowadzi do poluzowania ograniczeń w podróżowaniu do UE przed wakacjami. Wraz z tym podróżni mogliby korzystać z nowej funkcji w aplikacji, przygotowując się do potencjalnych kontroli czy sprawdzania statusu szczepienia.

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Linia jest przekonana o powodzeniu nowej funkcji

Przedstawiciele linii podkreślili, że ponieważ paszport szczepionkowy nie powstanie na terenie całej UE przed początkiem lata 2021, firma stanęła w ten sposób naprzeciw wymaganiom stawianym przez niektóre kraje. Nowa funkcja ma zwiększyć wygodę podróżnych w zakresie posiadania dokumentów poświadczających szczepienie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia nowej funkcji w aplikacji – zarządzanie dokumentami C-19 jednocześnie przygotowując się na powrót rodzinnych wakacji latem 2021 roku. Wielu klientów Ryanair wybierze się na pierwsze wakacje od ponad roku, stosując się do nowych wytycznych podróży, a nowa funkcja aplikacji Ryanair umożliwi zapisanie i przechowywanie wszystkich dokumentów COVID jak wyniki testów PCR, formularze lokalizacyjne pasażera czy świadectwa szczepień w jednym miejscu bez konieczności drukowania papierowych wersji - podkreślił w komunikacie Dara Brady, dyrektor marketingu Ryanaira.

Więcej o: