Partia ginu Seagram's wycofana z obrotu. GIS: Zanieczyszczenie fragmentami szkła

Zarząd firmy Wyborowa S.A. podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii ginu - Seagram's Gin o pojemności 0,7l i numerze partii: 21011371. Produkt został wycofany z uwagi na ryzyko zanieczyszczenia butelek fragmentami szkła.

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku z informacją otrzymaną od konsumenta dotyczącą obecności fragmentu szkła w produkcie Seagram’s Gin, firma Wyborowa S.A. postanowiła wycofać całą partię ginu - Seagram’s Gin o pojemności 0.7l i numerze partii: 21011371" - czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jak poinformowała firma Wyborowa S.A., do incydentu doszło w zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze. 

Zobacz wideo Ile wypić, żeby się nie upodlić?

Wyborowa S.A. podała, że działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością, może zagrażać zdrowiu.

Gin Seagram's wycofany z obrotu 

"Uruchomione zostały odpowiednie procedury, których celem było ustalenie przyczyn i skali zaistniałej sytuacji. Powołany został wewnętrzny zespół, którego analiza wykazała, że potencjalnie narażonych na uszkodzenie zostało maksymalnie kilkanaście butelek o pojemności 0.7 l i numerze partii produkcyjnej: 21011371, dystrybuowanych wyłącznie na polskim rynku" - podała spółka.

O konieczności natychmiastowego wstrzymania sprzedaży i wycofania tej partii produktu zostali poinformowani dystrybutorzy, jak również odpowiednie instytucje.

Każdy konsument, który znajdzie się w posiadaniu butelki Ginu Seagram's o numerze partii produkcyjnej: 21011371, powinien powstrzymać się od konsumpcji jej zawartości. Wyborowa S.A. apeluje także o pilny kontakt z infolinią spółki: 22 5353235 - dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 9 -21 lub o wiadomość na adres email: gin@wiecejinformacji.pl

Więcej o: