Polacy tłumnie wyjeżdżają na Wielkanoc. 10 najpopularniejszych kierunków

Najpopularniejszymi kurortami są Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba, ale w kręgu zainteresowań Polaków znalazł się także nadmorski Kołobrzeg. Mimo pandemii turyści chętnie korzystają z otwartych hoteli i miejsc noclegowych, rezerwując wielkanocne terminy.

W 2021 roku Wielkanoc wypada 4 i 5 kwietnia. Jak potwierdza portal Nocowanie.pl, Święta Wielkanocne - mimo trzeciej fali koronawirusa - należały do czterech najpopularniejszych terminów, o jakie w lutym pytali turyści. "W tej chwili wielkanocne wyjazdy cieszą się nawet większym zainteresowaniem niż długi weekend w czerwcu" - czytamy w komunikacie. 

Zobacz wideo Wielkanoc bez spotkań rodzinnych? Marek Posobkiewicz komentuje

Top 10 wielkanocnych kierunków

Wśród najpopularniejszych kierunków nie ma większych niespodzianek. Wielkanoc w tym roku przypada na początku kwietnia, dlatego turyści szukają noclegów w miejscach, gdzie mogą liczyć na dodatkowe atrakcje.

Możemy powiedzieć, że w tej chwili najpopularniejszymi miejscowościami są Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba. Wynika to, chociażby z ich statusu kurortów narciarskich. Przy rezerwacji na pewno sporo osób ma z tyłu głowy, że na początku kwietnia jest jeszcze szansa na szybki wypad na stok

- ocenia Kamila Miciuła, kierownik PR portalu Nocowanie.pl. 

W kręgu zainteresowań Polaków pojawia się również Kołobrzeg. Miasto w zachodniopomorskim zajmuje wysoką, bo czwartą lokatę, wśród miejsc, w których rezerwowane są noclegi na Wielkanoc. Jest to jednak wyjątek, ponieważ turyści pozostają wierni lokalizacjom na południu kraju. Na kolejnych miejscach mamy więc Szczyrk, Kudowę-Zdrój, Wisłę, Murzasichle, Świeradów-Zdrój oraz Szczawnicę. To właśnie tam może pojawić się najwięcej wczasowiczów.

Ile za nocleg?

Nie tylko turyści liczą na wielkanocny wypoczynek. Również hotelarze i właściciele obiektów noclegowych upatrują swojej szansy w wiosennych wyjazdach Polaków. Jak podaje Nocowanie.pl, średni koszt noclegu w Zakopanem wynosi 58 zł, podobnie jest w Szklarskiej Porębie. W Karpaczu za nocleg dla jednej osoby trzeba zapłacić średnio 56 zł, natomiast w Kołobrzegu - 51 zł. 

Więcej o: