InPost zapowiada ważną zmianę. Firma kończy z nadawaniem paczek bezpośrednio przez paczkomaty

InPost poinformował, że zamierza wyłączyć opcję nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomatach. Aby to zrobić, niezbędne będzie posiadanie aplikacji mobilnej.

- Od 1 kwietnia 2021 roku rozpoczniemy wyłączanie możliwości nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomacie. Nie znaczy to jednak, że wysyłanie paczek z paczkomatu będzie teraz trudniejsze. Wręcz przeciwnie… będzie jeszcze łatwiejsze - zapowiada InPost w komunikacie cytowanym przez bankier.pl

Zobacz wideo Biznes od roku walczy z pandemią. Jakich rozwiązań szukają firmy?

InPost kończy z nadawaniem przesyłek bezpośrednio z paczkomatu. Konieczna będzie aplikacja 

Obecnie paczki można wysyłać bezpośrednio przy pomocy paczkomatów. Aby to zrobić, należy wybrać odpowiednią opcję oraz wpisać dane na ekranie maszyny. InPost chce, aby cały proces odbywał się za pośrednictwem aplikacji mobilnej. 

Aby skorzystać z nowej opcji, nadawcy muszą w aplikacji InPostu wybrać opcję "Nadaj", a później wpisać dane odbiorcy. Przesyłkę można nadać do dowolnego paczkomatu lub na adres domowy bądź firmowy. W aplikacji znajdzie się także możliwość wyboru jednego z trzech gabarytów przesyłki. Ich rozmiary są następujące:

  • gabaryt A - 8 × 38 × 64 cm,
  • gabaryt B - 19 × 38 × 64 cm,
  • gabaryt C - 41 × 38 × 64 cm. 

Opcja nadawania paczki za pośrednictwem aplikacji InPostu jest dostępna 24 godziny na dobę i będzie można to zrobić w dowolnym miejscu, co jest sporym ułatwieniem. Aby nadać paczkę, wciąż trzeba będzie  udać się do paczkomatu. 

Powyższe rozwiązanie to nie jedyna zmiana, jaką InPost wprowadził w ostatnim czasie. Firma udostępniła także opcję nadania przesyłek za pomocą aplikacji bez potrzeby drukowania i naklejania na nich kodów QR. 

Więcej o: