"Nowy Ład" czy skok na kasę? "Studio Biznes" pyta o pomysł rządu na podział unijnych miliardów

"Nowy Ład" to nowy rządowy program, który ma być odpowiedzią na koronakryzys. Dzięki środkom przekazanym przez Unię Europejską w ramach Funduszu Odbudowy polski rząd będzie mógł podzielić setki miliardów złotych. Czy Mateusz Morawiecki wykorzysta historyczny zastrzyk gotówki z UE do rozruszania polskiej gospodarki, czy potraktuje go jako fundusz wyborczy PiS? Czy Polacy zyskają na zmianach - na przykład dzięki podniesieniu kwoty wolnej od podatku? Łukasz Kijek zapyta o to w programie "Studio Biznes" Piotra Kuczyńskiego, analityka rynków finansowych. Rafał Sidorowicz, doradca podatkowy i menedżer w Zespole Podatków Osobistych i Doradztwa dla Pracodawców wyjaśni, jak możemy zyskać dzięki odliczeniom. Tomasz Korniejew zabierze nas w świat motoryzacji, a Daniel Maikowski technologii. Nie zabraknie też nowych emocji sportowych, które zapewni Dominik Wardzichowski.

"Nowy Ład" to "wielki program rozwoju Polski", jak przed kilkoma dniami mówił premier Mateusz Morawiecki. Najnowszy projekt rządu to wdrożenie unijnego Funduszu Odbudowy. W jego ramach do Polski trafić ma 23,9 mld euro w ramach dotacji i kolejne 34,2 mld zł w formie pożyczki. 

Te środki mają posłużyć do zwalczenia skutków koronakryzysu. Pierwsza zapowiedź "Nowego Ładu" mówi o wsparciu dziesięciu filarów: pracy, rodziny, rolnictwa, czystej energii, rozwoju firm, systemu zdrowia, seniorów, szkolnictwa, cyberbezpieczeństwa, rynku pracy. Szczegóły "Ładu" Prawo i Sprawiedliwość zaprezentuje w sobotę 20 marca. 

"Nowy Ład" - czy Polacy na nim zyskają? Kwota wolna od podatku ma wzrosnąć

Czy unijne środki posłużą do ratowania gospodarki? A może PiS potraktuje je w części jako fundusz wyborczy - napięta sytuacja w koalicji nie wyklucza bowiem przedterminowych wyborów. Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl, w programie "Studio Biznes" spyta o to eksperta. Kwestię podziału środków omówi Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych. Jednym z założeń "Nowego Ładu" ma być bowiem podniesienie kwoty wolnej od podatku. 

Rafał Sidorowicz, doradca podatkowy i menedżer w Zespole Podatków Osobistych i Doradztwa dla Pracodawców, opowie z kolei o tym, jak możemy zyskać, odpowiednio rozliczając PIT. Tomasz Korniejew, redaktor naczelny serwisu Moto.pl, zabierze nas w świat motoryzacji, a Daniel Maikowski opowie o najciekawszych nowościach technologicznych. 

Więcej o: