Minister zdrowia z ważnym apelem do pracodawców. "To już ten moment"

Minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się do pracodawców z apelem o wprowadzenie zdalnego trybu pracy - To już jest ten moment, kiedy znów musimy do tego wrócić - powiedział w czasie konferencji prasowej

W środę 17 marca odbyła się konferencja prasowa, podczas której minister zdrowia poinformował o ponownym wprowadzeniu lockdownu w całym kraju. Nowe restrykcje będą obowiązywać od 20 marca do 9 kwietnia

Zobacz wideo Czy Polska rozważa odkupienie od innych krajów szczepionki firmy Astra Zeneca? "Nie ma decyzji ws. zawieszenia szczepień preparatem Astra Zeneca. Czekamy na decyzję EMA"

Adam Niedzielski apeluje do pracodawców o przejście na pracę zdalną 

Szef resortu poinformował, że dynamika zachorowań przyspiesza, a trzecia fala epidemii narasta. Dodał, że w obecnej sytuacji czynnikiem, który może wiele zaważyć na rozwoju epidemii, jest intensywność przemieszczania się.

Poza wprowadzeniem obostrzeń Niedzielski zaapelował także do pracodawców, a także urzędów administracji publicznej oraz innych organów państwowych o przejście, w miarę możliwości, na pracę zdalną, gdyż pozwoli to na ograniczenie transmisji wirusa

To już jest ten moment, kiedy znów musimy wrócić do tego trybu pracy, który był charakterystyczny w listopadzie czy w drugiej połowie października, czy w ogóle dla całego okresu poprzedniej wiosny.

– powiedział Adam Niedzielski.

Specjaliści tłumaczą, że przyczyną trzeciej fali jest przede wszystkim wariant brytyjski koronawirusa, który okazał się bardziej zakaźny i agresywny Wśród rezydentów wrze. "Granice cierpliwości zostały przekroczone"

Rząd wprowadził obostrzenia. Co będzie zamknięte? 

Nowe obostrzenia mają charakter ogólnokrajowe. Najpoważniejsze zmiany to ponowne wprowadzenie nauki zdalnej w klasach 1-3.  Ponadto na terenie całego kraju zamknięte będą z pewnymi wyjątkami: hotele, galerie handlowe, teatry, kina, galerie sztuki, infrastruktura sportowa, w tym stoki narciarskie, baseny, a także sauny, solaria i kasyna. 

Koronawirus w Polsce i obostrzenia. Zdjęcie ilustracyjne. Lockdown w całej Polsce. Co będzie zamknięte? Do kiedy potrwają obostrzenia?

Cały czas czynne pozostaną w tym czasie kościoły, w których obowiązywać będzie limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Rząd nie zdecydował się wprowadzić obostrzeń dotyczących swobodnego przemieszczania się. 

Więcej o: