Nowe obostrzenia. Ograniczenia dotyczą także pociągów. Zawieszone transgraniczne kursy

Koleje Śląskie oraz słowacki przewoźnik ZSSK wprowadzają ograniczenia w ruchu transgranicznym. Decyzję podjęto w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem oraz obostrzeniami, które obowiązują w Polsce, Czechach i na Słowacji.
Zobacz wideo Wandale zniszczyli wiaty przystanków i wagon Kolei Mazowieckich. Policja opublikowała nagranie

Władze Czech wprowadziły surowe obostrzenia dotyczące przemieszczania się. Region zamieszkania można opuszczać tylko w przypadku naprawdę uzasadnionych powodów, a od godziny 21.00 do 5.00 obowiązuje godzina policyjna.

Z powodu nowych obostrzeń zawieszono kursowanie pociągów na odcinku Chałupki - Bohumin - Chałupki

Dlatego od 20 marca do odwołania zawieszone zostają transgraniczne kursy między Polską i Czechami na odcinku Chałupki-Bohumin-Chałupki.

"Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów oraz pracowników jest dla nas najważniejsze. Jednakże restrykcyjne przepisy dotyczące reżimu sanitarnego wprowadzone w Czechach skłoniły nas do podjęcia niezbędnych decyzji" - informują Koleje Śląskie.

Słowacki przewoźnik zawiesił połączenia na odcinku Žilina - Zwardoń - Žilina

Także na Słowacji, miejsce zamieszkania można opuszczać tylko w określonych sytuacjach. Wyjście do pracy czy aby uprawiać sport na świeżym powietrzy, wymaga posiadania negatywnego testu na obecność koronawirusa. Obowiązuje również zakaz opuszczania powiatu zamieszkania. Rząd Słowacji rozważa wprowadzenie ograniczeń dotyczących opuszczania kraju w celach turystycznych.

Na teraz zawieszono połączenia transgraniczne ze Słowacją na odcinku Žilina-Zwardoń-Žilina, które obsługuje słowacki przewoźnik ZSSK. Zmiany te będą obowiązywać od 29 marca do 30 kwietnia.

Więcej o: