Lidl i Biedronka reagują na obostrzenia. Zakupy nawet przez całą dobę

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w czwartek o zaostrzeniu restrykcji, które obejmą także sklepy wielkopowierzchniowe. Dwie wiodące sieci dyskontów, czyli Biedronka i Lidl, podjęły już decyzję o wydłużeniu godzin pracy niektórych sklepów. Część z nich będzie działać przez całą dobę.

Od soboty 27 marca sklepy o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych będą mogły wpuszczać jednego klienta na każde 20 metrów kwadratowych placówki. W mniejszych sklepach obowiązuje dotychczasowy limit jednej osoby na każde 15 metrów kwadratowych. Takie restrykcje potrwają do 9 kwietnia.

Zobacz wideo Zaostrzenie standardów bezpieczeństwa w kościołach. "Głównym wyzwaniem jest przestrzeganie tych obostrzeń"

Nocne zakupy w Lidlu i Biedronce

W odpowiedzi na nowe ograniczenia, dwie wiodące sieci dyskontów - Lidl i Biedronka wprowadziły nowe godziny pracy. Od 26 do 28 marca niemal 2 tys. sklepów sieci Biedronka będzie działać w godzinach 6-23 (obecnie zwykle zamykają się o godzinie 22). Część sklepów otwierać się będzie już o godzinie 5 rano, natomiast ponad 100 wybranych placówek będzie pracować w weekend przez całą dobę (od otwarcia w piątek do zamknięcia w niedzielę) - informuje portal Business Insider.

Podobne warunki przygotowuje sieć Lidl. Część placówek będzie działać nieustannie od nocy z piątku na sobotę z 26 na 27 marca. Aby zrobić zakupy w placówkach otwartych w godzinach nocnych, trzeba będzie zadzwonić dzwonkiem znajdującym się przy drzwiach. Pozostałe sklepy nadal będą otwarte w dotychczasowych godzinach 6-22.

Nowe obostrzenia w sklepach. Rząd zmniejszył limit klientów 

Jak nowe obostrzenia przekładać się będą na limity klientów w sklepach? W sklepach takich jak Lidl czy Biedronka lub supermarketów o powierzchni sali sprzedaży wynoszącej 900 metrów kwadratowych, od soboty zakupy jednocześnie będzie mogło robić 45 klientów (obecnie jest to 60 klientów). W dużych hipermarketach o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych limit ten będzie wynosił 500 klientów.

Więcej o: