Na początku marca linie Emirates ogłosiły, że przed Wielkanocą zwiększą liczbę połączeń do popularnych miejsc wakacyjnych, czyli na Malediwy i Seszele. Obecnie spółka oferuje swoim klientom 24 loty tygodniowo z Polski na Malediwy samolotem Boeing 777-300ER. Od 28 marca do 18 kwietnia przewoźnik zwiększy liczbę połączeń do 28 lotów tygodniowo, oferując klientom połączenie (przez Dubaj) z popularnym celem podróży na Oceanie Indyjskim.
Do tej pory linie Emirates realizowały pięć połączeń do Mahé, a od 28 marca do 30 października 2021 r. przewoźnik oferuje siedem lotów tygodniowo z Dubaju do Mahé, realizowanych Boeingiem 777-300ER. Seszele mają ponownie otworzyć swoje granice dla międzynarodowych podróżnych bez wymagań dotyczących szczepień lub kwarantanny, począwszy od 25 marca. Wszyscy podróżni będą jednak musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonany 72 godziny przed odlotem.
Natomiast siatka połączeń węgierskich tanich linii lotniczych Wizz Air na Wielkanoc, na przykład z Warszawy, to wiele kierunków: Bruksela, Paryż, Reykjavik, Rzym, Eindhoven, Bergen, Oslo, Lizbona, Alicante, Teneryfa, Malmö, Sztokholm, Kijów, Liverpool czy Londyn. "W maju oferta poszerzy się - planujemy jeszcze więcej tras. obecnie loty z 10 miast: Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia" - poinformował nas Wizz Air w przesłanym komunikacie.
Ryanair ogłosił wakacyjne połączenia z Polski do popularnych regionów turystycznych. Pasażerowie irlandzkich linii lotniczych polecą w wakacje z Polski na Korfu, Rodos i Sycylię.
Kursy będą realizowane od lipca. Samoloty na Rodos będą latać dwa razy w tygodniu z Modlina, na Korfu - z Krakowa i z Wrocławia (również po dwa razy w tygodniu), a do sycylijskiego Trapani - z Katowic - także dwukrotnie w ciągu 7 dni.
Przewoźnik wyjaśnił, że z okazji uruchomienia nowych tras Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 89 zł na podróż do października 2021 roku. Rezerwacji lotów w promocyjnej cenie można dokonać jedynie na stronie Ryanaira i tylko do niedzieli 28 marca.
"Noszenie maseczek na pokładzie naszych samolotów zarówno przez pasażerów, jak i załogę jest obecnie obowiązkowe. W przypadku lotów trwających powyżej czterech godzin zasadne jest zabranie kilku maseczek. Inne środki ochrony są również zalecane i mile widziane. Aby pomóc pasażerom i załodze podróżować bezpiecznie i bezproblemowo, linia Wizz Air wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny ułatwiające utrzymywanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz zwiększenie czystości w samolocie" - poinformował Wizz Air.
W przesłanym komunikacie spółka przypomina, ze pasażerowie powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi (m.in. wykupując dodatkowy bagaż), aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. Starając się powstrzymać możliwość rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem, Wizz Air prosi pasażerów o przestrzeganie nowych zasad dotyczących dystansu fizycznego zarówno podczas wchodzenia jak i schodzenia z pokładu. Pomimo że zamontowane w samolotach filtry HEPA odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97 proc. wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie są zobowiązani nosić maski podczas całego lotu.