Od początku 2020 roku zakaz handlu obowiązuje w swojej pełnej formie. Tym samym większość niedzieli jest niehandlowa z zaledwie kilkoma wyjątkami. W tym roku będzie siedem niedzieli handlowych. Większość związana z wydarzeniami, które zwiększają ruch w sklepie, jak święta i początek oraz koniec roku szkolnego.
28 marca to niedziela handlowa. Otwarte są więc nie tylko małe osiedlowe sklepy prowadzone przez właścicieli, ale także dyskonty jak Biedronka i Lidl oraz sklepy wielkopowierzchniowe. Obowiązujące jednak od soboty dodatkowe obostrzenia sprawiają, że zamknięte są galerie handlowe, w których działają jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe, księgarnie i sklepy zoologiczne. Rząd zamknął również sklepy budowlane powyżej 2 tys. mkw., otwarte zostają jednak hurtownie i składy budowlane. W placówkach handlowych powyżej 100 mkw. wprowadzono także limit jednego klienta na 20 mkw., w mniejszych sklepach to 1 os./15 mkw. Te same zasady dotyczą targowisk oraz bazarów.
Większość niedzieli handlowych zaplanowanych jest w okolicach wydarzeń, które wyraźnie zwiększają ruch w sklepach. Są to święta wielkanocne i Bożego Narodzenia oraz początek i koniec roku szkolnego.
Terminy niedziel handlowych:
Branża handlowa od początku pandemii naciska, by na jej czas poluzować przepisy, co rozłożyłoby ruch w sklepach. Sektor apelował również o dodatkowe niedziele handlowe.