Testy na koronawirusa. Biedronka reaguje na ruch Lidla i obniża ceny

Biedronka zdecydowała się obniżyć o 10 zł cenę testu na koronawirusa Primacovid. Obecnie produkt dostępny jest za 39,99 zł, czyli kosztuje tyle samo, ile w Lidlu.

Biedronka wprowadziła do oferty testy na koronawirusa dwa tygodnia temu w cenie 49,99 zł za opakowanie. Identyczne testy o nazwie Primacovid znalazły się po kilku dniach także na półkach sklepowych w Lidlu, który sprzedaje je 10 zł taniej, za 39,99 zł. Sieć zareagowała na działania głównego konkurenta i obniżyła cenę produktu. Obecnie testy na koronawirusa Primacovid są dostępne w sklepach sieci Biedronka również za 39,99 zł.

Zobacz wideo Czy test na przeciwciała z dyskontu jest wiarygodny?

Testy na koronawirusa. Biedronka obniżyła cenę

Testy sprzedawane przez sieci handlowe cieszą się sporą popularnością. Jak informowaliśmy kilka dni temu, produkt zniknął z półek sklepów Biedronki w kilka godzin po otwarciu placówek i to mimo faktu, że sieć wprowadziła ograniczenia - można zakupić maksymalnie trzy sztuki testu. Serwis wiadomoscihandlowe.pl podaje, że obecnie dostępność testów jest dużo lepsza, zarówno w sklepach Biedronki, jak i Lidla. 

Testy na przeciwciała COVID-19 kupicie w drogerii. Teraz są na promocjiUwaga na testy z Biedronki. Mogą dać "fałszywe poczucie bezpieczeństwa"

Testy na przeciwciała w dyskontach. Co wykrywają?

Test Primacovid to test serologiczny, który pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Aby wykonać badanie, niezbędna jest niewielka próbka krwi, a wynik jest znany po około 10 minutach. Zgodnie z tym, co podaje Biedronka, jego dokładność wynosi 98,3 proc.

Testy na obecność przeciwciał COVID-19 w sklepach sieci CarrefourSklepy Carrefour wprowadzą testy na obecność przeciwciał COVID-19

Eksperci przypominają, że dostępne testy nie służą do wykrywania ostrych infekcji, gdyż człowiek potrzebuje od siedmiu dni do nawet trzech tygodni na wytworzenie przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Do wykrywania ostrych ('świeżych') infekcji służą jedynie testy molekularne RT-PCR i testy antygenowe". 

Więcej o: