RTV Euro AGD otwarte mimo obostrzeń? "Jesteśmy sklepem spożywczym"

Sieć RTV Euro AGD wciąż jest otwarta mimo nowych obostrzeń. Jak to możliwe? Część sklepów posiada strukturę oferty, która nie narusza obowiązującego rozporządzenia. "Jesteśmy też sklepem spożywczym" - miał powiedzieć kierownik jednego ze sklepów.
Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?

Od 27 marca, w Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Rząd m.in. zamknął wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m kw. Centra i galerie handlowe również pozostają zamknięte z wyjątkiem niektórych sklepów, w tym sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych i księgarni. Jednak sklepy elektroniczne, należące do popularnej sieci RTV Euro AGD, jak się okazuje, wciąż pozostają otwarte.

Sklepy RTV Euro AGD czynne mimo lockdownu. Dlaczego?

We wpisie, który zaczyna się od słów: "EURO leje na obostrzenia", użytkowniczka polskiego serwisu społecznościowego Wykop.pl zauważyła, że w galerii w Pabianicach, sklep sieci RTV Euro AGD jest otwarty i przyjmuje klientów, chociaż zgodnie z obowiązującymi restrykcjami powinien być zamknięty. W sklepie miała dowiedzieć się od kierownika, że placówka jest "teraz też sklepem spożywczym".

Rozglądam się - telewizory migają, telefony brzęczą. Mówię: Panie, jaka spożywka? A on pokazuje mi palcem, a tam stoją z kawą stojaki, wiecie, góra takich kapsułek do kawy po złociszu i opakowania po kilo, a tam to my, proszę pani, proszek do prania sprzedajemy. Ktoś ma tam jaja z żelaza, że zgadza się na takie zagrywki

- napisała użytkowniczka aurelia-karolska.

RTV Euro AGD posiada strukturę oferty, która jest zgodna z obowiązującym rozporządzeniem

W jaki sposób sieć RTV Euro AGD zdołała ominąć restrykcje? Serwis komputerswiat.pl zwrócił się o komentarz w tej sprawie do biura prasowego Euro-net, który jest właścicielem sieci sklepów. Z komunikatu wynika, że część sklepów RTV Euro AGD posiada tak zbudowaną "strukturę oferty" dla klientów, aby była zgodna z obowiązującym rozporządzeniem.

Sieć wyjaśniła, że część sklepów oferuje sprzedaż m.in. wyrobów medycznych, takie jak termometry, ciśnieniomierze i pulsoksymetry, w związku z czym nie muszą być zamknięte.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w ramach przeważającej struktury oferty w sklepach RTV EURO AGD aktualnie świadczone są również usługi logistyczne, w tym wydawanie towarów nabywanych w kanałach sprzedaży online, usługi bankowe - aktualnie mamy atrakcyjną ofertę ratalną na towary z naszego asortymentu oraz prowadzimy sprzedaż usług ubezpieczeniowych. W przypadku ukształtowania struktury w sposób, jak opisany powyżej, zgodnie z Rozporządzeniem RM w sprawie ograniczeń w związku ze stanem epidemii, nie ma zakazu sprzedaży innych produktów, czego alternatywnym przykładem mogą być markety spożywcze oferujące do sprzedaży także sprzęt RTV czy AGD

- brzmi oświadczenie Euro-netu.

Więcej o: