Ministerstwo Finansów przypomina: Został miesiąc na rozliczenie się z fiskusem

Został miesiąc na rozliczenie się z fiskusem za 2020 rok. Jak dotąd podatnicy złożyli blisko 9,5 mln zeznań podatkowych. Zwroty podatku sięgnęły już łącznie 5,5 mld zł.
Zobacz wideo Likwidacja OFE. Opłata przekształceniowa podatkiem od oszczędności?

Rzecznik prasowy ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej Iwona Prószyńska powiedziała, że ponad 90 proc. złożonych zeznań trafiło do fiskusa drogą elektroniczną. Zeznanie podatkowe można też wysłać do urzędu w tradycyjnej, papierowej formie.

Im szybciej się rozliczymy, tym szybciej otrzymamy zwrot

Iwona Prószyńska przypomina, że im szybciej podatnik rozliczy się z fiskusem, tym szybciej otrzyma ewentualny zwrot nadpłaconego podatku. Powiedziała, że Krajowa Administracja Skarbowa zwróciła już podatnikom ponad 5,5 mld złotych nadpłaconego podatku.

Podatnicy mają czas na rozliczenie do 30 kwietnia

W tym roku, po raz kolejny, najbardziej popularne deklaracje, jak PIT-37, zostały wypełnione automatycznie. Podatnik może je zaakceptować lub odrzucić i samodzielnie wypełnić zeznanie.

Można też nic nie robić i wówczas zeznania zostaną automatycznie zaakceptowanie wraz z końcem kwietnia. Czas na rozliczenie się z podatku zapłaconego w ubiegłym roku minie 30 kwietnia.

Więcej o: