TVP uderzyła w niego "paszkwilem". Szef PFR o produkcji szczepionki w Polsce: Możliwe w III kwartale

Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju, który rozdziela wśród firm rządową pomoc, znalazł się na celowniku TVP. Partyjna telewizja powiązała szefa PFR ze sprawą wyłudzenia środków z tarczy, wypomniała mu też, że był dyrektorem banku "za rządów PO-PSL". Szef Funduszu w programie "Studio Biznes" nie odniesie się jednak wyłącznie do zarzutów. Wyjaśni, co dla przeciętnego obywatela i przedsiębiorcy może zmienić Nowy Ład, program PiS, który ma być remedium na pandemię. Wyjaśni też, czy przedsiębiorcy objęci restrykcjami wciąż mogą liczyć na pomocną dłoń od państwa. Opowie także o planach produkcji substancji wykorzystywanej do wytwarzania szczepionki. W programie nie zabraknie też stałych pozycji ze świata motoryzacji, technologii i sportu.

Pod koniec marca TVP wyemitowała materiał, którego negatywnym bohaterem był Paweł Borys. Publiczna telewizja zasugerowała, że szef Polskiego Funduszu Rozwoju, który rozdziela pomoc pomiędzy firmy poszkodowane przez epidemię COVID-19, odpowiada za wyłudzenie, jakiego dopuściła się jedna z nieuczciwych firm. Prezes PFR materiał "Wiadomości" nazwał "personalnym paszkwilem", a w obronie kierującego Funduszem stanęli m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. 

Szef PFR o ataku TVP i planach na przyszłość. Co zmieni Nowy Ład?

Łukasz Kijek w programie "Studio Biznes" spyta Pawła Borysa nie tylko o jego stosunek do krytyki ze strony mediów publicznych. Wyjaśni też, co dla przeciętnego Polaka i przedsiębiorcy może zmienić Nowy Ład. To program PiS, który ma być odpowiedzią na pandemię. Z nieoficjalnych przecieków wiemy, że może przynieść prawdziwą rewolucję podatkową - zwiększyć kwotę wolną od podatku i zmienić, po raz pierwszy od kilkunastu lat, drugi próg podatkowy. 

Paweł Borys opowie też o postępach prac nad bonem restauracyjnym, który na wzór turystycznego ma pomóc branży poszkodowanej przez pandemię. Szef PFR odniesie się też do obostrzeń - na co muszą być gotowe firmy? Wyjaśni też, kiedy w Polsce możliwa jest produkcja substancji niezbędnej do produkcji szczepionki przeciwko COVID-19. 

W programie nie zabraknie też stałych pozycji: felietonu motoryzacyjnego, kącika sportowego i technologicznego. 

Więcej o: