Zmarł jeden z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Znajomy zadźgał go nożem

Nie żyje 83-letni Richard Sutton - jeden z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Milioner został zamordowany we własnej posiadłości niedaleko Gillingham w Dorset. Do zabójstwa doszło w środę o 21.15 czasu polskiego.

83-letni Richard Sutton był właścicielem dwóch pięciogwiazdkowych hoteli i wielu innych nieruchomości w centrum Londynu. Jego majątek oszacowano na 301 milionów funtów.

Zobacz wideo Masowe szczepienia w Wielkiej Brytanii. Jakie są efekty?

Jeden z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii został zadźgany nożem

83-letni Sir Richard Sutton zmarł w swojej posiadłości na południu Anglii, niedaleko Gillingham w Dorset w środę o 21.15 czasu polskiego. Mężczyzna został śmiertelnie ugodzony nożem. Ucierpiała również jego życiowa partnerka, którą sprawca także dźgnął ostrym narzędziem. Kobieta w ciężkim stanie walczy o życie w szpitalu w Bristolu.

W oświadczeniu firmy biznesmena, Sir Richard Sutton Limited stwierdzono, że pracownicy są "głęboko zasmuceni i zdruzgotani nagłą śmiercią". Zmarłego wspominają jako człowieka troskliwego, hojnego, ciepłego i niezwykle rodzinnego oraz szczerze dbającego o swoich współpracowników.

Policja Zabójstwo Polaka w Chicago. Zastrzelony po awanturze o złe parkowanie

O zabójstwo brytyjskiego milionera podejrzewany jest 34-latek z Gillingham

Pod zarzutem morderstwa milionera został zatrzymany w dzielnicy Hammersmith w Londynie 34-letni mężczyzna. I od razu zabrany do szpitala z obrażeniami, które jednak nie zagrażały jego życiu. Policja poinformowała, że sprawca i ofiara znali się. Trwa śledztwo, które prawdopobnie wyjaśni powiązanie między milionerem a mordercą. Nadal również nie jest znany motyw, którym kierował się zabójca. Obecnie rodzina milionera i ranna kobieta są wspierani przez specjalnie wyszkolonych oficerów.

Zamordowany milioner zajął 435. miejsce w ubiegłorocznej edycji listy bogaczy Wielkiej Brytanii 

Sir Richard Sutton był właścicielem wielu luksusowych hoteli. Posiadał rozległe portfolio nieruchomości i gospodarstw rolnych; miał również prawo własności do Sheraton Grand London Park Lane i Athenaeum Hotel w Mayfair. Zamordowany milioner zajął 435. miejsce w ubiegłorocznej edycji listy bogaczy Wielkiej Brytanii - Sunday Times Rich List.

Wielka Brytania walczy z koronawirusem. Premier Boris Johnson odmraża gospodarkę Wielka Brytania wraca do stanu sprzed drugiej fali. Wielkie odmrażanie Johnsona

Więcej o: