Osiem gwiazdek na Allegro. Kupić można wycieraczki, wieszaki i ramki do tablic rejestracyjnych

Na Allegro pojawiły się liczne produkty wykorzystujący motyw ośmiu gwiazdek. Kupić można nie tylko standardowe koszulki czy kubki, ale też wycieraczki czy wieszaki na klucze.

Jedną z cech kapitalizmu jest zdolność do rekuperacji. To proces, w którym rewolucyjne idee są przejmowane, włączane do systemu kapitalistycznego i wykorzystywane jako element go wzmacniający. Najbardziej znanym przykładem tego procesu jest produkcja koszulek z Che Guevarą. Podobny proces zaszedł w Polsce, po zeszłorocznych protestach

Zobacz wideo Biejat: Te protesty nie są dla opozycji. One są dla kobiet

Osiem gwiazdek na sprzedaż, kupisz nawet wycieraczkę

Osiem gwiazdek, czyli ***** *** to "zaszyfrowane" hasło jesiennych protestów, które przelały się przez całą Polskę po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku, w którym uznano, że aborcja ze względu na ciężkie wady lub nieuleczalną chorobę płodu jest niezgodna z konstytucją. Hasło wyraża sprzeciw i niezadowolenie obywatelek i obywateli z rządów Prawa i Sprawiedliwości. 

Minister energii w rządzie PiS Krzysztof Tchórzewski z gospodarska wizytą w Elektrowni Ostrołęka. Podpisuje kontrakt na budowę nowego bloku węglowego. 12 lipca 2018 Poseł PiS: Podwyżki cen prądu nie są dokuczliwe, bo coraz więcej zarabiamy

Ruch Ośmiu Gwiazd sam uruchomił sklep, gdzie można kupić koszulki i maseczki z ich motywem. Jak podkreślali w wyborcza.pl, pieniądze na ten cel miały iść na dalszą działalność.

Takie produkty można kupić też na Allegro, ale sprzedają je różni sprzedawcy, zysk więc raczej nie trafia na rzecz Ruchu Ośmiu Gwiazd. Na Allegro można znaleźć też inne, bardziej wyszukane produkty, niż koszulki czy maseczki. Dostępne są naklejki, kubeczki i bokserki, fartuch kuchenny czy poduszka z motywem ***** ***. Dziwić mogą wycieraczki, a nawet wieszaki na klucze lub ubrania, podkładki pod myszkę czy biżuteria. 

Sprzedaż ***** *** napędzają protesty 

Jak dowiedziało się money.pl, sprzedawca wieszaków z ośmioma gwiazdkami nie odnotował, by popyt na nie był większy niż na inne produkty. Ludzie jednak je kupują i zostawiają pozytywne komentarze. Sprzedawcy maseczek twierdzą natomiast, że sprzedaż rośnie, gdy ludzie wychodzą na ulice, a najlepsze wyniki osiągali w październiku i listopadzie. Z kolei sklep internetowy Argentum zdradził, że biżuteria z motywem ***** *** sprzedaje się coraz lepiej. Wyraźny wzrost pojawił się pod koniec stycznia, gdy Trybunał Konstytucyjny opublikował wyrok w sprawie aborcji. 

Dyskusja na temat wysokości cen Pokazał paragon na 350 zł zakupy. Poseł PiS: Też tyle wydaję

Więcej o: