Wysadzali bankomaty. Cztery osoby zostały zatrzymane za kradzież 1,5 mln złotych

Czterech mężczyzn z Poznania zostało tymczasowo aresztowanych za włamania do bankomatów poprzez wysadzanie ich w powietrze. Z sześciu maszyn mieli skraść pieniądze o łącznej wartości 1,5 mln złotych oraz uszkodzili mienie o wartości prawie 200 tysięcy złotych.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu nadzoruje śledztwo dotyczące szeregu kradzieży z włamaniem popełnionych w okresie od 2 marca 2021 roku do 23 marca 2021 roku na terenie województw wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Przedmiotem tych przestępstw były bankomaty różnych placówek finansowych.

"Intensywne działania organów ścigania, w tym czynności operacyjne prowadzone przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pozwoliły na ustalenie sprawców, którymi okazali się  Mariusz G., Marek S., Sławomir B. oraz  Krzysztof R." - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej. Podejrzani mają od 38 do 43 lat, są mieszkańcami województwa lubuskiego.

Skradziono ponad 1,5 miliona złotych

Jak wynika z materiałów śledztwa, mężczyźni doprowadzili do wysadzenia w powietrze sześciu bankomatów. Do tego celu użyli łatwopalnego gazu, który po wpompowaniu do wnętrza bankomatu powodował jego eksplozję i uszkodzenie, ułatwiając dostęp do zgromadzonej w nim gotówki. Działając w ten sposób. sprawcy zabrali pieniądze w łącznej kwocie ponad 1,5 miliona złotych oraz uszkodzili mienie o wartości prawie 200 tysięcy złotych.

Zobacz wideo Bronisław Komorowski był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (12.04)

Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń i osób, funkcjonariusze policji ujawnili, a następnie zabezpieczyli telefony komórkowe, butlę gazową oraz samochód marki Porsche Cayenne, którym poruszali się podejrzani podczas popełnienia zarzucanych im przestępstw, a także pieniądze w kwocie 100 tysięcy euro.

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu zastosował areszt wobec wszystkich podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Więcej o: