Majówka. Polacy raczej zostaną w domach, ale już planują wyjazdy na wakacje [SONDAŻ]

Przeważająca większość Polaków planuje spędzić majówkę w domu. Znacznie więcej osób wyraziło gotowość do wyjazdu na wakacje - wynika z sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie Onetu.
Zobacz wideo Dr Sutkowski: Ochrona zdrowia zamiast majówki będzie miała dyżuring albo balkoning

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych odbyło się w dniach 16-17 kwietnia 2021 r. Sondażem wykonanym metodą CATI (przez telefon) objęto 1100 osób.

Wielu Polaków planuje już wyjazd na wakacje

80,5 proc. Polaków spędzi majówkę w domu, a 90,3 proc. nie planuje wyjazdu za granicę ani w majówkę, ani w długi weekend czerwcowy - informuje Onet, który przytacza wyniki sondażu. Preferencje dotyczące wyjazdów nie różnią się znacząco ani od płci, ani wieku, ani deklaracji politycznych.

Ankieterzy zapytali również Polaków, czy planują wyjazdy na wakacje. Okazało się, że 45,3 proc. badanych zgłosiło taką gotowość - wskazuje Onet.

Prezes Polskiej Izby Hotelarskiej uważa, że mimo obostrzeń "majówka i tak się odbędzie"

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. Jednak w przypadku hoteli i innych miejsc noclegowych restrykcje zostały przedłużone do 3 maja. Niedzielski zapowiadał również liczne kontrole policji i sanepidu.

Jednak Marek Łuczyński prezes Polskiej Izby Hotelarskiej jest przekonany, że właściciele prywatnych kwater i tak będą przyjmować gości na majówkę. - Nie oszukujmy się. Majówka i tak się odbędzie. Polacy wyjadą. Do kwater prywatnych, condohoteli czy aparthoteli. Są już liczne rezerwacje. Wielu, zwłaszcza właściciele prywatnych kwater, z nich nie zrezygnuje. I tak przyjmie gości - powiedział.

Więcej o: