Kiedy rząd wyłączy gospodarczą zamrażarkę? Wiceminister: Fryzjerzy mogą zacząć ostrzyć nożyczki

Słabnąca fala epidemii COVID-19 sprawi, że rząd prawdopodobnie zdecyduje się na złagodzenie restrykcji. Informacje, które od kilku dni krążą w mediach, potwierdziła goszcząca w programie "Studio Biznes" wiceministra rozwoju.
Zobacz wideo Kiedy odmrażanie gospodarki? Wiceminister zdradza szczegóły

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, goszcząc w programie "Studio Biznes" potwierdziła pojawiające się informacje o nadchodzącym odmrożeniu gospodarki. Gościni Łukasza Kijka ujawniła, że harmonogram i szczegóły decyzji zostaną ujawnione na konferencji prasowej. 

Rząd ma ogłosić odmrażanie gospodarki. Pierwsze efekty "na dniach"

Zdaniem przedstawicielki rządu zdejmowanie restrykcji zacznie się od umożliwienia działalności salonom fryzjerskim czy galeriom handlowym. Według Semeniuk odmrażanie gospodarki nastąpi w kolejności, którą we wtorek zapowiadał Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Stwierdził, że po fryzjerach i galeriach działalność wznowić będą mogły hotele, a na końcu restauracje i  kluby fitness. Do tej pory rząd nie zaprezentował jednak szczegółowego harmonogramu. Minister Niedzielski zapowiadał też, że większość restrykcji może zostać zniesiona na przełomie maja i czerwca.

Zdaniem Olgi Semeniuk decyzje dotyczące większych uroczystości, takich jak wesela, zapaść mają w połowie maja. 

Premier Mateusz Morawiecki: Wszystko zależy od tempa szczepień

Kwestię odmrażania gospodarki poruszył też premier Mateusz Morawiecki. Na poniedziałkowej konferencji prasowej w Lublinie zapowiedział, że na przełomie maja i czerwca będzie można poluzować znaczną część obostrzeń. - Dzieli nas kilka tygodni - mówił premier. Morawiecki podkreślił również, że wszystko zależy od tempa i zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 13 926 kolejnych zakażeń koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym tygodniem liczba zachorowań zmniejszyła się o 7 357.

Więcej o: