Ostry spór w rządzie o OFE. "Gdybyśmy wiedzieli, o co chodzi, żyłoby się nam wszystkim łatwiej" [STUDIO BIZNES]

W koalicji rządowej niespodziewanie w minionym tygodniu pojawił się nowy spór. Tym razem Solidarna Polska i jej ministrowie sprzeciwili się ustawie, która de facto wprowadziłaby ostateczny demontaż Otwartych Funduszy Emerytalnych. Dlaczego politycy z partii Zbigniewa Ziobro właśnie teraz postawili weto? Pytaliśmy o tę sprawę Olgę Semeniuk w ostatnim środowym "Studiu Biznes". Posłuchaj fragmentu programu rozmowy z wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

"Studio Biznes" na żywo na Gazeta.pl w najbliższą środę o godzinie 12:00. - Jeżelibyśmy wiedzieli, o co chodzi Solidarnej Polsce, to żyłoby się nam wszystkim łatwiej. Nie zawsze niestety wiemy, o co chodzi, tak pół żartem, pół serio. Analizując tę sytuację wydaje się, że mamy do czynienia znowu z polityką, a nie merytoryką - mówiła w ostatnim programie "Studio Biznes" Olga Semeniuk. Posłuchaj fragmentu rozmowy.

Zobacz wideo Ziobro blokuje zmiany w OFE. Semeniuk: Mamy do czynienia z polityką, a nie merytoryką

Sejm nie zajął się w miniony w wtorek kwestią likwidacji OFE. Projekt, który przeszedł przez pierwsze czytanie w marcu, miał być uchwalony najpóźniej w maju. Rząd chciał, aby przepisy weszły w życie 1 czerwca, ministrowie finansów zależało bowiem, by pieniądze z tzw. opłaty przekształceniowej (15 proc.) mogły popłynąć do budżetu jak najszybciej. Niespodziewanie ustawie sprzeciwili się posłowie Solidarnej Polski.  

Więcej o: