Kraków. Tanio sprzedam mieszkanie z trzema lokatorami. Będą "zmartwieniem nabywcy"

Na jednym z najpopularniejszych serwisów z ofertami sprzedaży domów i nieruchomości, pojawiło się nietypowe ogłoszenie. Właściciel mieszkania przy ul. Okólnej w Krakowie sprzedaje je w bardzo atrakcyjnej cenie. Haczyk? W komplecie z trzema lokatorami.

Nietypowe ogłoszenie dotyczące sprzedaży mieszkania podbija Internet. "Mieszkanie sprzedaję z zameldowanymi lokatorami" - napisał właściciel na portalu otodom.pl.

Zobacz wideo Krakowska straż miejska pokazała urocze wideo ze strażnikiem karmiącym wiewiórkę z ręki

Mieszkanie na sprzedaż w Krakowie. Oferta jak marzenie?

Mieszkanie znajduje się w Krakowie w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Jego cena jest dość niska, ponieważ za 47,44 m kw. jego właściciel oczekuje kwoty 290 tys. zł. W tej cenie oferuje potencjalnemu nabywcy dwa pokoje, kuchnię, przedpokój, łazienkę, piwnicę i… trzech lokatorów.

"Mieszkanie położone przy ul. Okólna 24 w zadbanym czteropiętrowym bloku (z lat 80.) na drugim piętrze, o bardzo korzystnym rozkładzie, klatka od ulicy też druga. Mieszkanie nigdzie nie jest zastawione ani zadłużone, prowadzona księga wieczysta w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Podgórza" - czytamy w opisie oferty na portalu otodom.pl

Kraków. Kobieta w dzikim pędzie uciekała przed dzikiemKraków. Kobieta w dzikim pędzie uciekała przed dzikiem [WIDEO]

Wydawać by się mogło, że to wymarzona oferta. Nic bardziej mylnego. "Mieszkanie sprzedaję z zameldowanymi lokatorami - trzy osoby" - dodaje właściciel.

Dom idealny? Lokatorzy to "zmartwienie nabywcy"

Właściciel mieszkania, w rozmowie z portalem o2.pl, poinformował, że  kilka lat temu jego żona pożyczyła starszej kobiecie 100 tys. złotych na kupno mieszkania. Kobieta miała dożywotnią służebność, czyli prawo do korzystania z mieszkania w uzgodnionym zakresie. Opiekę nad starszą panią sprawowała jej córka, która po śmierci kobiety została w mieszkaniu wraz z dwójką dzieci, w którym są zameldowani.

Osoba, która kupi mieszkanie "będzie musiała sama zająć się tym, żeby obecni lokatorzy się stamtąd wyprowadzili i wymeldowali" - powiedział właściciel mieszkania portalowi o2.pl. 

'Lagun' trafił do zagranicznych gazetHistoria krakowskiego "laguna" obiega świat. "Nebezpečná bestie"

Nie ma zakazu kupna lokalu, w którym zameldowane są inne osoby. Jest to jednak bardzo duże utrudnienie i niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Więcej o: