Komunia w plenerze. Ile kosztuje wynajęcie namiotu na przyjęcie komunijne?

W okrojonym składzie i na świeżym powietrzu - tak będą wyglądały tegoroczne przyjęcia komunijne. Z tego powodu Polacy zaczęli interesować się wynajmem dużych namiotów ogrodowych. Odpowiadamy, ile kosztują.

W środę odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przedstawiono na niej nowe decyzje dotyczące obostrzeń, które będą obowiązywać w maju. Nowe zalecenia wydano m.in. w sprawie imprez rodzinnych, takich jak wesela i pierwsze komunie.

Komunie i wesela możliwe od połowy maja

Od 15 maja będzie można zorganizować wesele lub komunię na świeżym powietrzu w limicie do 25 osób. Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego, imprezy te mogą odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Musi być zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.

Zobacz wideo Komunie w większym gronie i na świeżym powietrzu? Minister zdrowia odpowiada

Od 29 maja natomiast limit zwiększy się do 50 osób, które będą mogły wziąć udział w takich spotkaniach. Imprezy te będą mogły być organizowane także w zamkniętych pomieszczeniach, na przykład salach, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Obiekty takie obowiązywać będą regulacje takie same, jak w przypadku gastronomii wewnętrznej - lokale będą mogły być obłożone maksymalnie w 50 proc., musi być zachowany dystans między stolikami oraz konkretna liczba osób na jeden stolik. Do tego czasu jednak zostaje wyłącznie możliwość zorganizowania imprezy na zewnątrz. Stąd rosnące zainteresowanie Polaków namiotami na wynajem.

Ile kosztuje wynajem namiotu na przyjęcie komunijne?

Jak podaje money.pl, wynajem namiotu zdolnego pomieścić 25 osób to koszt zaczynający się od 500 złotych. W cenę wliczony jest transport i montaż u wynajmującego. Wraz namiotami, można wynająć również stoły, krzesła, które oczywiście są konieczne do organizacji przyjęcia okolicznościowego. Większość ogłaszających się w sieci osób oferuje cały pakiet.

Jak wyjaśniała w rozmowie z portalem przedstawicielka jednej z firm wynajmujących na portalu sprzedażowym namioty "w przypadku komunii na 25 osób proponujemy namiot 6 na 10 metrów. Dodatkowo stoły i ławki. Przejeżdżamy i rozkładamy. Cena za dobę to 750 zł z transportem i montażem" - poinformowała. 

Więcej o: