Polska Federacja Fitness: Większość klubów otworzy się przed terminem. Powodem brak tarczy

- Ci, których na to stać, poczekają. Natomiast pozostali pewnie otworzą się wcześniej - powiedział Tomasz Napiórkowski, szef Polskiej Federacji Fitness. Rząd przedłużył obostrzenia dla siłowni i klubów fitness, ale nie zaoferuje branży wsparcia finansowego.
Zobacz wideo Rząd luzuje obostrzenia. W maju wrócą: hotele, sklepy, gastronomia, sport i szkoły

Na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił harmonogram odmrażania gospodarki. Obostrzenia dla siłowni i klubów fitness zostały przedłużone do końca maja. Wcześniej odmrożone zostaną inne gałęzie gospodarki.

Branża fitness pozostanie zamknięta. "Pan minister będzie musiał się tłumaczyć"

- Pan minister będzie musiał się tłumaczyć, na jakiej podstawie podjął taką decyzję - powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty Tomasz Napiórkowski, szef Polskiej Federacji Fitness. Jak zauważył, hotele wkrótce zostaną otwarte, a branża fitness pozostanie zamknięta dłużej, choć kończy się sezon.

- Znaczna większość klubów, może nie wszystkie, otworzy się przed terminem - uważa szef Polskiej Federacji Fitness. Dodał, że rząd nie planuje dodatkowej pomocy dla branży, aby pomóc pokryć straty. Kluby fitness i siłownie w najbliższych dniach mają rozpocząć przygotowania do wznowienia działalności.

Odmrażanie gospodarki. Siłownie i kluby fitness zostaną otwarte 29 maja

Zgodnie z zaprezentowanym 28 kwietnia harmonogramem odmrażania gospodarki, pierwsze obostrzenia zostaną zniesiona już 1 maja. Od nowego miesiąca możliwe będzie uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu w limicie 50 osób, a także uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Limitem jest 50 proc. obłożenia obiektu.

Od 15 maja będzie można uprawiać sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu przy maksymalnym udziale 25 proc. publiczności. Natomiast 29 maja nastąpi otwarcie obiektów sportowych i basenów dla wszystkich, przy maksymalnym obłożeniu do 50 proc. łącznie z widownią. Tego dnia otwarte zostaną również siłownie, kluby fitness i solaria przy zachowanym limicie 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Więcej o: