Ile pieniędzy ma Bill Gates? Ciekawostki z życia założyciela Microsoftu

Jest tak bogaty, że gdyby podarował 15 "bucksów" każdemu człowiekowi na Ziemi, nadal miałby na koncie 28 miliardów dolarów. Oto kilka ciekawostek dotyczących majątku Billa Gatesa, by pokazać, jak bardzo bogatym człowiekiem jest założyciel Microsoftu.

W poniedziałek 3 maja Bill i Melinda Gates poinformowali świat o swoim rozwodzie. "Po wielu przemyśleniach i ciężkiej pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje niesamowitych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie na rzecz zapewniania ludziom dostępu do zdrowego i produktywnego życia" - napisała para filantropów we wspólnym oświadczeniu.

Bill & Melinda Gates Foundation to największa na świecie organizacja filantropijna. Do 2018 roku małżeństwo przekazało jej 36 miliardów dolarów. Fundacja zajmuje się m.in. ochroną zdrowia w krajach rozwijających, rozwojem społecznym i edukacją. Sam Bill Gates, założyciel Microsoftu, jest czwartym najbogatszym człowiekiem świata na liście miliarderów Bloomberga. Wysokość jego majątku jest szacowana na 146 miliardów dolarów. "Business Insider" wybrał kilka ciekawostek dotyczących fortuny Billa Gatesa, by lepiej pokazać, jak bardzo bogatym jest człowiekiem. 

Tylko w zeszłym roku zarobił 41 miliardów "zielonych"

Jak podaje Bloomberg, 4 maja 2020 r. majątek Billa Gatesa wynosił 105 mld dolarów. Cztery lata wcześniej natomiast fortuna założyciela Microsoftu została oszacowana na 70 mld dolarów. W ciągu pięciu lat jego majątek zwiększył się ponad dwukrotnie.

Ile pieniędzy zarabia na sekundę?

Zgodnie z wyliczeniami "BI" Bill Gates zarabia 4 630 dolarów na sekundę. 

Ile czasu potrzeba na roztrwonienie majątku Gatesa?

"Business Insider" obliczył, że potrzeba 400 lat, by wydać ostatniego centa z majątku Billa Gatesa. Przy założeniu, że wydawałoby się milion dolarów dziennie. 

Bill Gates vs. The Royal Family 

Majątek Billa Gatesa jest o 66 proc. większy od majątku brytyjskiej rodziny królewskiej. Fortuna Windsorów w 2017 r. została oszacowana przez "Forbes" na 88 miliardów dolarów.

Bill Gates jest bogatszy także od wielu krajów. Jego majątek jest większy niż budżet Luksemburga (71 mld dolarów), Estonii (31,4 mld dolarów) i Boliwii (40,8 mld dolarów) razem wziętych.

Filantrop

Bill Gates znany jest ze swojej działalności filantropijnej. A gdyby któregoś dnia postanowił rozdać każdemu człowiekowi na Ziemi po 15 dolarów, to nadal zostałby z majątkiem w wysokości 28 miliardów dolarów. 

Więcej o: