Primark otworzył drugi salon w Polsce. Sklep w galerii Posnania już działa

Primark od 6 maja ma w Polsce już dwa salony. Drugi sklep otwarto w Poznaniu, w galerii Posnania. Irlandzka sieć odzieżowa utworzyła przy tym 230 miejsc pracy.

W czwartek 6 maja o 10:00 otwarto Primark w poznańskiej galerii Posnania. Sklep miał ruszyć już 25 marca, ale plany te trzeba było przełożyć po wprowadzeniu w Polsce lockdownu i zamknięciu większości sklepów w galeriach handlowych.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani mogąc nareszcie otworzyć nasze drzwi i powitać klientów w Primark w Poznaniu. Wiemy, że mamy wielu fanów Primark w Polsce i cieszymy się z otwarcia nowego sklepu w Poznaniu, dzięki któremu będziemy mogli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów

- mówił manager Primarka w Polsce, Słowenii i Czechach, Maciej Podwojski.

Zobacz wideo Rząd luzuje obostrzenia. W maju wrócą: hotele, sklepy, gastronomia, sport i szkoły

Primark w Poznaniu w galerii Posnania

Poznański salon ma 3,5 tys. mkw powierzchni na dwóch piętrach. Tym samym zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami na terenie sklepu może przebywać do 230 klientów. Dla ich bezpieczeństwa w salonie udostępniono środki do dezynfekcji rąk, a przy kasach zainstalowano specjalne osłony.

Czy Primark stosuje greenwashing?Primark bywał oskarżany o greenwashing. Czym jest tzw. zielone kłamstwo?

Otwarcie Primarka w Poznaniu utworzyło miejsca pracy dla 230 osób, z czego zadowoleni są miejscy urzędnicy.

Cieszymy się, że znana marka Primark wybrała Poznań jako swoją drugą lokalizację w Polsce. Z punktu widzenia Miasta, to nie tylko pozyskanie nowej marki modowej i wzmocnienie oferty handlowej, ale też stworzenie atrakcyjnych miejsc pracy dla wielu mieszkańców Poznania i regionu. Niewątpliwie, sklep Primark przyciągnie także sporo nowych klientów do Poznania

- powiedziała Katja Lożina, syrektorka Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Czemu Primark jest taki tani? Czemu Primark jest taki tani? "Działamy inaczej, niż inne firmy"

Gdzie otwarty zostanie kolejny Primark?

Na początku stycznia Primark poinformował, że podpisał umowę najmu na swój trzeci salon. Ma on zostać otwarty w centrum handlowym Silesia City Center. Mieszkańcy Śląska poczekają jednak na to aż do 2023 roku. Katowicki Primark będzie miał 3,6 tys. mkw powierzchni, to nieco więcej niż salony w Warszawie i Poznaniu. 

Więcej o: