Jarosław Gowin: EXPO w Dubaju to szansa na promowanie polskiej gospodarki

Zdaniem Jarosława Gowina, udział Polski w EXPO 2020 w Dubaju to niebywała szansa na promowanie gospodarki. Wydarzenie rozpocznie się 1 października i potrwa do 31 marca 2022 roku. Polska jest już na ostatniej prostej przygotowań do udziału w wydarzeniu, które z powodu pandemii nie odbyło się w ubiegłym roku.

- Musimy wykorzystywać każdą przestrzeń do ekspansji polskich firm, a okazją do tego są międzynarodowe targi, a szczególnie to, co w tym roku jest najważniejsze, czyli Światowa Wystawa Expo 2020, z oczywistych względów spóźniona o rok, w Dubaju - powiedział wicepremier Jarosław Gowin na briefingu w ramach konferencji Impact'21.

Zobacz wideo Jaka jest szansa na wcześniejsze wybory?

Polska weźmie udział w EXPO 2020. "To okazja, by promować polską markę"

Jarosław Gowin podczas konferencji Impact'21 stwierdził, że udział Polski w EXPO 2020 to szansa dla polskich firm na nawiązanie współpracy. - To jest okazja do zwiększenia obecności polskich przedsiębiorstw na rynkach arabskich - powiedział Gowin. Zwrócił również uwagę, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to dla naszego kraju bardzo ważny partner.

W opinii polityka, EXPO w Dubaju to świetna okazja, by przypomnieć Zjednoczonym Emiratom Arabskim "o atutach polskiej gospodarki, o jej prężności". Pandemia spowolniła współpracę między krajami, a teraz, zdaniem Gowina, jest szansa na to, by jeszcze lepiej wypromować polską markę i zdobyć zainteresowanie. Powiedział, że "dzisiaj w całej Europie mówi się o czymś w rodzaju cudu gospodarczego, jaki przeżywamy w naszym kraju". Dodał, że jest przekonany, że udział w wydarzeniu w Dubaju, tylko wzmocni tę opinię o Polsce.

Wystawa EXPO 2020. Polska na światowej wystawie

Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Wystawy Światowej Expo 2020 Adrian Malinowski mówi, że na opowieść o Polsce złoży się pięć rozdziałów, odpowiadających pięciu strefom Pawilonu Polski. "Pawilon Polski i nasza obecność będą tętniły życiem, zaplanowano w nim ponad 800 różnych wydarzeń" - podkreślił. Hasło przewodnie polskiej prezentacji brzmi: "Poland. Creativity inspired by nature".

Za obecność Polski na EXPO w Dubaju odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Jej prezes Krzysztof Drynda powiedział, że wystawa to duże wsparcie dla przedsiębiorców z Polski i szansa na ich zaistnienie na rynku światowym.

Expo w Dubaju będzie pierwszą światową wystawą, która zostanie zorganizowana w kraju arabskim. Wydarzenie rozpocznie się 1 października br. i potrwa do 31 marca 2022 roku. 

Więcej o: