Warszawa. Agrounia rozda 10 ton ziemniaków w ramach akcji "Odbijemy wieś PiS-owi"

Działacze Agrounii rozdadzą w czwartek rano 10 ton ziemniaków, które będzie można odebrać w trzech lokalizacjach. Chcą zwrócić uwagę na sytuację, w jakiej w obliczu pandemii znaleźli się rolnicy, a także promować polską żywność. Wszystko w ramach akcji "Odbijemy wieś PiS-owi".

"W najbliższy czwartek Agrounia rozda na ulicach Warszawy tony ziemniaków. Dlaczego? Bo rynek jest tak zepsuty, że nie opłaca się ich sprzedawać" - piszą działacze na Twitterze.

Zobacz wideo Protest AgroUnii na Placu Zawiszy w Warszawie

Agrounia chce powtarzać akcję rozdawania ziemniaków

Zrzeszeni w Agrounii będą rozdawać mieszkańcom stolicy ziemniaki około godziny 10:00 w czwartek, przy okazji opowiadając o swoich planach politycznych. Ruch rolniczy informuje na swoim koncie na Twitterze, gdzie będzie można ich znaleźć:

  • Ul. Dolna 3 (przed Biedronką)
  • Al. Solidarności 86 (przed Biedronką)
  • Centrum, przed wejściem na „patelnie"

Rolnictwo. Ubezpieczenia w ZUS, nie w KRUS. Agrounia: To zamach na tradycjęRolnictwo. Ubezpieczenia w ZUS, nie w KRUS. Agrounia: To zamach na tradycję

Michał Kołodziejczak, przewodniczący Agrounii zapowiedział w rozmowie z Wirtualną Polską, że akcja rozdawania ziemniaków być może będzie w przyszłości powtarzana. - Możliwe, że będziemy zostawiali palety z ziemniakami w innych miejscach, wraz z informacją, jak niska cena jest oferowana rolnikom, mimo potężnego nakładu pracy - mówił. W stolicy będą rozdawane ziemniaki z jego uprawy. W handlu kosztowałyby 25-30 groszy za kilogram, a lider uznał, że sprzedaż za taką cenę byłaby uwłaczająca.

Zdaniem działaczy to partia rządząca odpowiada za złą sytuację na polskiej wsi i rosnące ceny żywności. "Kaczyński w Nowym Ładzie mówi o basenach na wsi, a my gazujemy miliony kur, bo szaleje ptasia grypa, sprzedajemy kilogram ziemniaków za 20 groszy i tylko w tym roku upadło 20 tysięcy gospodarstw rolnych hodujących świnie" - piszą w mediach społecznościowych członkowie ugrupowania.

Agrounia będzie partą polityczną

Agrounia ma stać się w najbliższych miesiącach partią polityczną. 

Będziemy pokazywać, w jakim stanie jest polska wieś i z jakimi problemami się mierzy. W najbliższym czasie przygotowujemy też akcję plakatową. Zaczynamy w Warszawie, ale później zamierzamy dotrzeć do innych miejscowości

- mówił Wirtualnej Polsce Kołodziejczak.

Gotówka - zdjęcie ilustracyjneInflacja w Polsce najwyższa od 20 lat. Koniec naszej 'passy'

Więcej o: