Polski Ład. PiS zaoferuje rodzinom nawet 24 tys. zł. Jest jeden warunek

PiS zapowiada coraz więcej pieniędzy dla rodzin. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdziło portalowi money.pl, że ci, którzy szybko zdecydują się na kolejne dziecko, dostaną od państwa podwojoną kwotę świadczenia. Oznacza to, że rodzicom może przysługiwać nawet 24 tys. zł rocznie.

- Wielka reforma społeczno-gospodarcza, w której centrum stawiamy rodzinę - tak opisała Polski Ład Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Zgodnie z założeniami nowego programu rodzice, którzy szybko zdecydują się na kolejne dziecko, mogą na tym dużo zyskać i otrzymać nawet 2,5 tysiąca zł miesięcznie na dziecko.

Zobacz wideo Szereg obietnic w Polskim Ładzie PiS-u. Kto za nie zapłaci?

Rodzice będą mieli wybór. 1000 zł przez rok lub 500 zł przez dwa lata

"Nowym rozwiązaniem będzie [...] świadczenie wypłacane rodzicom na pokrycie kosztów opieki nad drugim dzieckiem pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia. To w sumie 12 tys. zł, a rodzice sami wybiorą, czy chcą otrzymywać po 1 tys. zł miesięcznie przez rok, czy po 500 zł miesięcznie przez dwa lata. Świadczenie planowo będzie wypłacane od 2022 roku" - czytamy na stronie internetowej resortu.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS oraz premier Mateusz Morawiecki na prezentacji założeń programu Polski Ład Polski Ład. "Dobra zmiana" vs. "program wyborczy". Kto za to zapłaci?

12 tys. zł z kapitału opiekuńczego to w praktyce kolejne 500 plus. To jednak jeszcze nie wszystkie dodatki, przewidziane dla rodziców.

PiS dołoży jeszcze więcej. Nawet 24 tys. zł. na dziecko. Wystarczy spełnić jeden warunek

"Jeśli dziecko urodzi się w odstępie do trzech lat od poprzedniego, to rodzicom będzie przysługiwać kwota podwojona, czyli 24 tys. zł. Dotyczy to zarówno drugich, trzecich jak i kolejnych dzieci" dowiedział się od biura prasowego MRiPS portal money.pl. To szybki poród ma zagwarantować podwojenie świadczenia.

Praca zamiast emerytury? Wybór jest oczywisty. 'Pracownik nie otrzyma na rękę więcej pieniędzy' (zdjęcie ilustracyjne) Praca zamiast emerytury? "Pracownik nie otrzyma na rękę więcej pieniędzy"

500 plus, które stało się kluczem do sukcesu Prawa i Sprawiedliwości w wyborach z 2015 roku, nie poprawiło sytuacji demograficznej w Polsce. Odsetek urodzeń spadał z 401 tys. do 355 tysięcy w 2020 roku. Nowy program i mobilizacja do szybkiego starania się o kolejne dziecko ma tę sytuację poprawić.

Więcej o: