Polska Press. Redaktor naczelny odchodzi "za porozumieniem stron". Na jego miejsce dziennikarz z TVP3

W Polska Press kolejne przetasowania. Odchodzi Tomasz Pietraszak, redaktor naczelny trzech tytułów grupy medialnej przejętej przez Orlen. Od czerwca zastąpi go Marcin Habel z TVP3 Bydgoszcz - informują Wirtualnemedia.pl

Pietraszak od kwietnia 2020 roku był redaktorem naczelnym "Gazety Pomorskiej", "Expresu Bydgoskiego" oraz "Nowości Dziennika Toruńskiego". Z grupą Polska Press był związany od 2016 roku, gdzie przeszedł z bydgoskiego oddziału TVP - podają Wirtualnemedia.pl. Według informacji portalu umowa została rozwiązana "za porozumieniem stron". 

Zobacz wideo Wiceminister Soboń o kupnie Polska Press przez Orlen

Polska Press będzie miało nowego naczelnego w trzech tytułach

Od czerwca miejsce Pietraszaka zajmie Marcin Habel, który od 2019 był szefem portalu bydgoszcz.tvp.pl. Koordynował tam pracę redakcji, tworzył i realizował strategię komunikacji w mediach społecznościowych oraz zarządzał treścią portalu. 

Jak przekazała portalowi wirtualnemedia.pl Dorota Kania, członkini zarządu Polska Press ds. redakcyjnych, chce ona się opierać na osobach, które zna i które gwarantują wzrost sprzedaży i odświeżalności w internecie. 

Roszady w Polska Press

Jeszcze w kwietniu Daniel Obajtek zapewniał, że w Polska Press nie są planowane zwolnienia, w związku z przejęciem grupy przez PKN Orlen. Od tego czasu pracę straciło kilku wieloletnich pracownik Polska Press. Z pracy odeszli za porozumieniem stron. Ponadto OKO.Press donosi, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni szykuje się kolejna fala zwolnień. Wyborcza.pl informowała niedawno, że w "Gazecie Wrocławskiej" redaktora Naczelnego Arkadiusza Franasa zastąpi niedługo Alicja Giedroyć. 

Obajtek broni się, że nie są to żadne czystki, a Orlen jako udziałowiec, ma prawo do pewnych decyzji kadrowych na stanowiskach kierowniczych. Redakcja OKO.Press wzięła pod lupę sytuację w nowym nabytku Orlenu i orzekła, że Daniel Obajtek w tej sprawie mija się z prawdą.

Więcej o: