Papierki po lodach Ekipy jak kusze bojowe i syntetyczna kokaina. OLX wciągnął je na zakazaną listę

Lody Ekipa, które wciąż robią furorę na internetowych aukcjach zostały zakazane na OLX. Serwis nie pozwala już handlować papierkami po słodyczach. Kolekcjonerzy mają więc utrudnione nieco zadanie, ale opakowania po lodach cały czas można kupić na Allegro.

Szał na papierki po lodach Ekipy zaczął się przed miesiącem. Opakowania były wystawiane na serwisach aukcyjnych nawet po 200 tys. złotych. Deficytowy towar wciąż osiąga zawrotne ceny sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie wszędzie jednak obrót papierkami po lodach jest dozwolony.

Zobacz wideo Swoje dziwacta, nawyki i anegdoty z życia zdradza Ekipa Friza

Lody Ekipy. Papierków i opakowań nie kupisz już na OLX

OLX jest jednym z najważniejszych polskich serwisów sprzedażowych. Serwis nie pozwala jednak dowolnie handlować wszystkimi rzeczami i stworzył listę przedmiotów zabronionych. Podzielono ją na 10 kategorii, a wśród zakazanych produktów znajdziemy używki, kusze bojowe, karty sim, muł węglowy i talony na węgiel, usługi cofania liczników czy lakoniczne oferty pracy. 

W zeszłym tygodniu, do ostatniej kategorii "Inne" dodano jeszcze jedną pozycję. Są to papierki, opakowania po lodach "Ekipa". Kolekcjonerzy mogą być niepocieszeni, ale nie trzeba długo szukać, by znaleźć gdzie indziej oferty sprzedaży papierków. Handlowania nimi nie zakazało bowiem Allegro, gdzie wciąż widnieją oferty, w których papierek po lodach wyceniony jest od kilkudziesięciu do nawet 200 tys. zł. Rzecznik Allegro poinformował wirtualnemedia.pl, że nie zmieniają swojego stanowiska i nie zakażą sprzedaży opakowań po lodach "Ekipa". Dodał jednak, że zainteresowanie tematem słabnie, a ofert i kliknięć jest mniej. 

Kim jest Ekipa?

Jest to grupa znajomych YouTuberów, którzy nagrywają wideo o tym, jak wspólnie spędzają czas, bawią się i wykonują różne wymyślone przez siebie zadania. Ponadto tworzą wspólnie muzykę, pod swoją marką wypuszczają ubrania, a ostatnio także niezwykle popularne lody. Całością zawiaduje Karol "Friz" Wiśniewski, a oprócz niego w Ekipie jest jeszcze 10 osób: Tromba, Mini Majk, Wersow, Poczciwy Krzychu, Nowciax, Murcix, Patec Wariatec, Marcysia, Kasia Bożek oraz Wujaszek Łuki. 

Grupa pod koniec kwietnia weszła na giełdę jako Ekipa Holding. By do tego doszło, influencerzy musieli połączyć swoje siły ze spółką Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego. 

Więcej o: